فرهنگی print
امضای قرارداد ساخت 12واحد آموزشی در شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب
ایرنا
0 comment   43 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 13:32
چکیده مطلب
قصرشیرین- ایرنا- معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از امضای قرار داد ساخت 12 باب واحد آموزشی در شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب خبر داد و ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال عملیات اجرایی این مدارس پایان یافته و برای سال تحصیلی آینده به بهره برداری برسد.
رضوان حکیم زاده روز چهارشنبه در جریان سفر به شهرستان سرپل ذهاب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تلاش های صورت گرفته در زمینه بازسازی مدارس، افزود: کار مرمت بسیاری از مدارس آسیب دیده سرپل ذهاب که از نوع تعمیری است به اتمام رسیده است.
وی اظهار کرد: در زمینه ساخت مدارس تخریبی نیز تلاش های خوبی صورت گرفته است.
معاون آموزش ابتدایی وزیرآموزش و پرورش هدف از سفر به شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب را ابلاغ پیام قدردانی مجموعه وزارت آموزش و پرورش به فرهنگیان این شهرستان برای عملکرد مناسب آن ها جهت از سرگیری فعالیت های آموزشی در کم ترین زمان ممکن پس از وقوع زلزله مهیب 21 آبان عنوان کرد.
حکیم زاده گفت: فرهنگیان سرپل ذهاب با اینکه خود زلزله زده بودند اما تلاش بسیاری کردند و در مدت زمان بسیار کوتاهی توانستند مدارس آسیب دیده شهرستان را بازگشایی کنند.
وی ادامه داد: فرهنگیان سرپل ذهاب علاوه بر اینکه دانش آموزان را به مدارس بازگرداندند، توانستند زمینه بازگشت آنان به زندگی را نیز با تقویت روحیه و دادن آرامش فراهم کنند.
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: رویکرد این وزارتخانه در ارزش دادن به کار فرهنگیان با در نظر گرفتن امتیازاتی برای آن ها با یک برنامه ریزی جدید و بازنگری در برگه های امتیازبندی در حال تغییر است تا بخشی از زحمات فرهنگیان مورد تقدیر قرار گیرد.
حکیم زاده با سفر به شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب پس از شرکت در جلسه اداری آموزش و پرورش در برخی از مدارس ابتدایی شهرستان حضور یافت و با دانش آموزان دیدار و گفت وگو کرد.
تا قبل از وقوع زلزله 221 مدرسه با 738 کلاس درس در سرپل ذهاب دایر بود.
پس از زلزله 120 مدرسه از طریق کانکس، 100 مدرسه از طریق ساختمان و یک مدرسه از طریق چادر اداره می شود.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
3012/3033/7399 / 1200
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.