اقتصادی print
فرماندار قصرشیرین: بازسازی واحدهای آسیب دیده زلزله نیازمند کارجهادی است
ایرنا
0 comment   39 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 13:30
چکیده مطلب
قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: با توجه به شرایط بحرانی منطقه، احداث و بازسازی واحدهای آسیب دیده ناشی از زلزله 7,3دهم ریشتری 21 آبان نیازمند تلاش مضاعف و کار جهادی همه دستگاه های اجرایی و مردم است .
به گزارش خبرنگار ایرنا، فرامرز اکبری روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی بیشتر برای شتاب بخشیدن به روند ساخت و ساز واحدهای مسکونی قصرشیرین افزود: کاهش هزینه برای مالکان واحدهای مسکونی آسیب دیده و مدیریت زمان و اختصاص امکانات مهم ترین خواسته های ما برای ساخت و ساز و شتاب در روند اجرایی آن است.
وی گفت: مردم قصرشیرین هم اکنون در یک شرایط بحرانی به سر می برند و تنها دارایی آن ها تسهیلاتی است که دولت به منظور ساخت و تعمیر واحدهای مسکونی در اختیار آن ها قرار می دهد از این رو مهندسان ناظر با رعایت مقررات به زمان ساخت و بازسازی توجه داشته باشند.
فرماندار قصرشیرین گفت: با توجه به شرایط آب وهوایی گرمسیری قصرشیرین کار بازسازی با همکاری مهندسان ناظر و مالکان واحدهای تخریبی باید شدت پیدا کند.
اکبری از معرفی یک هزار و 640 واحد مسکونی آسیب دیده ناشی از زلزله 7.3 دهم ریشتری 21آبان امسال برای دریافت تسهیلات بازسازی به بانک های عامل این شهرستان خبر داد.
وی افزود: در جریان زلزله خسارت قابل توجهی به واحدهای مسکونی و زیرساخت های این شهرستان وارد شد.
وی از ارزیابی پنج هزار و 682 واحد مسکونی خسارت دیده ناشی از زلزله اخیر این شهرستان از سوی بنیاد مسکن استان تهران به عنوان معین بازسازی این منطقه مرزی خبر داد.
وی افزود: از مجموع واحدهای ارزیابی شده، یک هزار و 187 واحد مسکونی شهری و روستایی تخریبی نوع یک و 2 و سه هزار و 991 واحد مسکونی این مناطق نیز از نوع تعمیری نوع یک، 2 و سه هستند.
رئیس سازمان نظام مهندسی استان کرمانشاه هم در این جلسه گفت: زلزله آبان ماه سال جاری یک فاجعه بزرگ با حجم و گستردگی بسیار زیاد بود.
علی محمدپناه افزود: ما باید در روند بازسازی مناطق آسیب دیده هم جوابگوی مردم و هم مسئولان باشیم.
وی گفت: عمق فاجعه در شهرستان سرپل ذهاب بسیار بیشتر از سایر شهرستان های دیگر است و به همین خاطر حجم پروندها بازسازی هم در این شهرستان بسیار بیشتر از دیگر مناطق دیگر است.
وی تصریح کرد: تا جایی که قوانین و مقررات اجازه دهد خواسته های مردم و مسئولان را برآورده می کنیم.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از 27 هزار تن جمعیت و 186 کیلومتر مرز با عراق دارد.
3012/3033
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.