بین الملل print
روسیه در امحاء تسلیحات شیمیایی سوریه کوتاهی کرد!
مهر
0 comment   40 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 15:11
چکیده مطلب
نماینده آمریکا در زمینه خلع سلاح بین‎المللی مدعی است روسیه آن طور که می‌بایست به تعهدات خود مبنی بر انهدام تسلیحات شیمیایی سوریه عمل نکرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «رابرت وود» نماینده آمریکا در زمینه خلع سلاح بین‌المللی، مدعی شد: روسیه در مقام کشوری که ضامن انهدام ذخیره تسلیحات شیمیایی سوریه بود و باید مانع استفاده دولت دمشق از آنها می‌شد، تعهدات خود را نقض کرده است!
وی در تلاش برای مقصر جلوه دادن مسکو در بحران سوریه، مدعی شد: به لحاظ  تاریخی و در رابطه با استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه، باید گفت که روسیه در جهت نادرستی ایستاده است.
وود در رابطه با گزارش نیویورک‌ تایمز که در آن دولت سوریه متهم به خریداری تسلیحات شیمیایی از کره شمالی شده است، گفت: تاریخچه واضحی درباره همکاری کره شمالی و سوریه در حوزه فعالیت‌های موشکی و تجهیزات مربوط به تسلیحات هسته‌‌ای وجود دارد.
اظهارات این مقام آمریکایی درحالی مطرح شد که امروز چهارشنبه «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در سی و هفتمین نشست شورای حقوق بشر در ژنو، گفت: این اتهامات بی‌اساس در شرایطی علیه دمشق مطرح می شود که دولت سوریه تمام ذخایر تسلیحات شیمیایی خود را از بین برده است. ازسرگیری فوری گفتگوها به منظور پرداختن به مسائل مربوط به کنترل تسلیحات و عدم اشاعه جامعه بین‌المللی ضروری است.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.