حوادث print
عملیات یافتن اجساد حادثه هواپیمای مرگ کاملا متوقف شد!
جام نیوز
0 comment   86 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 16:04
چکیده مطلب
معاون عملیات سازمان امدادو نجات هلال احمر گفت: اجازه نمی دهیم ریسک و فشاری باعث شود خطری امدادگران را در حادثه جستجوی اجساد هواپیما تهدید کند.
به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، شاهین فتحی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر اظهار داشت: پس از وقوع سانحه سقوط هواپیما در ارتفاعات دنا،جلسات متعددی را در تهران و یاسوج با حضور افراد شاخص عملیات کوهستان از ارتش، هلال احمر و فدراسیون کوهنوردی برگزار کردیم تا استاندارد عملیات مشخص شود. همچنین افراد هیمالیا نورد در تیم ها و جلسات بکارگیری شدند.
وی ادامه داد: گزارشات مختلفی را به مدیریت بحران استانداری ارسال و اعمال کردیم که عملیات جستجو در این شرایط می تواند برای تیم های امدادی خطرناک باشد.
به گفته معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر تلاش از روز اول بر کاهش ریسک و خطر برای تیم های حاضر در منطقه بود.
فتحی با اعلام اینکه اجازه نمی دهیم ریسک و اصرار باعث ایجاد خطر برای امدادگران شود، تاکید کرد: اگر بهمن در دهلیزی که لاشه وجود دارد رخ بدهد، لاشه هواپیما، اجساد و امدادگران را با خود به داخل دره برده و دیگر نمی توانیم به آنها دسترسی داشته باشیم.
وی در پایان گفت: عملیات متوقف است و هیچ زمانی برای انجام دوباره آن درنظر نگرفته ایم. نمی توانیم بدون در نظر گرفتن خطرات برای نیروهای امدادی ارتش، هلال احمر و کوهنوردان دست به عملیات بزنیم.

رکنا
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.