سیاسی print
فرانسه ادعای دوستی دارد، اما گفتار و اعمالش با یکدیگر در تناقض است
میزان
0 comment   29 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 16:05
چکیده مطلب
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: سفر‌های میان ایران و سوریه منجر به تقویت روابط راهبردی دو کشور می‌شود و ما در آینده شاهد این خواهیم بود که حلقه‌های مقاومت که از تهران به بیروت، از بیروت به بغداد و از آنجا به دمشق و فلسطین می‌رسد، می‌تواند در برابر زیاده خواهی آمریکا و اسرائیل و ارتجاع منطقه ایستادگی کند.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، علی اکبر ولایتی در حاشیه دیدار با «عبدالستار السید» وزیر اوقاف سوریه در جمع خبرنگاران بیان داشت: جلسه بسیار مهمی که با برخی از علمای اوقاف سوریه داشتیم بسیار خوب و مفید بود، هر دو بر این باور بودیم که ملت و دولت سوریه و ایران با روابط راهبردی که دارند توانستند بر دشمن مشترک خود که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها بودند، پیروز شوند.
وی ادامه داد: این پیروزی بدست نیامد جز با تلاش مجاهدانه رزمندگان ایران عراق، لبنان، سوریه و هر جا که مسلمان آزاده‌ای بوده است.
ولایتی خاطرنشان کرد: سفر‌های میان ایران و سوریه منجر به تقویت روابط راهبردی دو کشور می‌شود و ما در آینده شاهد این خواهیم بود که حلقه‌های مقاومت که از تهران به بیروت، از بیروت به بغداد و از آنجا به دمشق و فلسطین می‌رسد، می‌تواند در برابر زیاده خواهی آمریکا و اسرائیل و ارتجاع منطقه ایستادگی کند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال که موضع ایران در قبال توافق قریب الوقوع هسته‌ای میان عربستان و امریکا چیست، عنوان کرد: برداشت ما این است که مرتجعین منطقه هیچ اختیاری از خود ندارند و اگر حمایت غربی‌های از مرتجعین نباشد امت اسلامی نمی‌گذارد این‌ها دقیقه‌ای سرکار باشند لذا هر کار‌ی که می‌کنند دیگران یعنی آمریکایی‌ها صهیونیست‌ها و غربی‌ها هستند که به آن‌ها القا میکنند.
ولایتی در پاسخ به این سوال که با توجه به سفر وزیر امور خارجه فرانسه و برخی مواضع آن‌ها نسبت به برجام؛ دستگاه دیپلماسی چه موضعی را اتخاذ میکنند، یادآورشد: دستگاه دیپلماسی و دولت مواضعی که خواهند داشت قطعا هوشمندانه است، فرانسه ادعای دوستی دارد، اما گفتار و اعمالش با یکدیگر در تناقض است.
وی در پاسخ به سوالی درباره تلاش‌های دولت انگلیس در شورای امنیت علیه ایران و یمن نیز گفت: سیاست انگلیس نزد مردم ایران سابقه منفوری دارد و به هیچ وجه این اقدام خلاف انتظار ما نبود. کاری که روسیه در وتوی این قطعنامه کرده نشان از روابط رو به رشد و راهبردی دو طرف دارد.
خبر در حال تکمیل است...
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.