فرهنگی print
منابع موجود در کتابخانه ملی هویت ما را تعریف می کند
مهر
0 comment   21 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 16:21
چکیده مطلب
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در آئین اختتامیه آیین نکوداشت هفته هشتادمین سال تاسیس کتابخانه ملی، گفت: منابع کتابخانه ملی اندوخته‌ای است که هویت ما را تعریف می‌کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، آئین اختتامیه آیین نکوداشت هفته هشتادمین سال تاسیس کتابخانه ملی صبح امروز چهارشنبه ۹ اسفند در مرکز همایش‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار شد.
اشرف بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در اختتامیه آیین نکوداشت هفته هشتادمین سال تاسیس کتابخانه ملی اظهار کرد: دراین راه سعی کرده‌ایم تاتلاش‌های خود رابه یادگار بگذاریم تا اثبات کنیم که سرزندگی، پویایی، افزایش فکر و بارور شدن اندیشه محصول تلاش است.
وی خطاب به کارمندان و مدیران سازمان گفت: این تلاش‌ها مدیون کسانی که همواره سعی کرده‌اند بی منت و بدون مطالبه‌ای افزون با همدلی و همراهی و همفکری این سازمان را یاری دهند و به هموطنان خود در راستای بهره وری از داشته‌هایشان کمک کنند.
بروجردی تصریح کرد: داشته‌هایی که در غالب نوشتار و سند در اختیار شماست، سرمایه یک ملت به شمار می‌آید. این میراث، اندوخته‌ای است که هویت ما را تعریف و دانشی است که زندگی ما را تعیین می‌کند و راه و رسم خوب زیستن را به ما یاد می‌دهد.
وی فعالیت در حوزه کتاب را ارزشمند دانست و خطاب به همکارانش در سازمان اسناد و کتابخانه ملی، گفت: در خصوص هشتادمین سال تاسیس کتابخانه و نوع کاری که انتخاب کرده‌اید، به شما تبریک می‌گویم. زحمات شما از جمله اقداماتی است که آثارش در تاریخ ماندگار است و آیندگان از آن به خوبی یاد خواهند کرد.
بروجردی عنوان کرد: این تلاش‌ها قاعدتاً می‌تواند برای آینده جامعه و هویت بخشی آن یک سرمایه و پشتیبان تلقی شود. سرمایه ای که باید آن را محفوظ نگه داشت و به نسل آینده منتقل کرد.
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران افزود: آنچه که می‌تواند عشقتان را نسبت به اقداماتی که انجام می‌دهید ماندگار کند، تعاملات و همدلی‌هایی است که با یگدیگر دارید. به علاوه عشق به کار و خدمت رسانی می‌تواند ما را سرزنده کرده و به تعالی ما کمک کند.
بروجردی تاکید کرد: طبیعتاً انسان برای این آفریده شده که تعالی و تکامل پیدا کند. کمال یابی تک تک ما در توانایی‌ها، داشته‌ها، دانسته‌ها و مدیریت داشته‌ها نهفته است. در این راستا امیدوارم که همدلی ما درراه رسیدن به اهداف و اعتلای فرهنگ جامعه کمک کند.
در این مراسم، مظفر پاسدار شیرازی مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی نیز به عنوان دبیر اجرایی هفته نکوداشت هشتادمین سالگرد تاسیس کتابخانه ملی ایران، گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این هفته ارائه کرد و در پایان این همایش برنامه موسیقی با اجرای علی زند وکیلی برگزار شد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.