اقتصادی print
تاثیر ممنوعیت ثبت سفارش با دلار در واردات خودرو چیست؟/ بانک مرکزی با توجه به منابع ارزی خارج از کشور تصمیم گرفته است
اقتصاد آنلاین
0 comment   32 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 16:51
چکیده مطلب
عضو انجمن واردکنندگان خودرو گفت: با توجه به این‌که مبدا‌های صادراتی ما بیشتر کشور های آسیای میانه و شرقی است ممنوعیت ثبت سفارش با دلار برای ما مشکل محسوب نمی‌شود.
اقتصاد آنلاین- فاطمه اکبرخانی؛ فرهاد احتشام زاد در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصاد آنلاین، درباره ابلاغیه بانک مرکزی مبنی بر این‌که "از 9 اسفند ثبت سفارشات با دلار انجام نمی‌‍ شود"، اظهار کرد: با توجه به این‌که پیش‌تر این محدودیت برای درهم نیز ایجاد شده انتظار این است که این سیاست بدون ایجاد بحران در بازار پیش برود.
به گفته او روال قبلی به این شکل بود که ضریب ارزی مورد ملاک بانک مرکزی به سایر ارزها تبدیل می‌شد و این اتفاق در حال حاضر برای دلار افتاده است.
احتشام زاد با بیان این‌که فرآیند اجرایی این سیاست طولانی شده اما از نظر عملیاتی مشکل ندارد، اظهار کرد: با توجه به این‌که مبدا‌های صادراتی ما بیشتر کشور های آسیای میانه و شرقی است این سیاست برای ما مشکل محسوب نمی‌شود.
احتشام زاد با اشاره به این‌که بانک مرکزی بر اساس منابع ارزی خارج از کشور این سیاست‌ را اعمال می‌کند، تصریح کرد: درست و غلط بودن آن را ما نمی‌توانیم تشخیص دهیم اما انتظار این است که این سیاست بدون ایجاد بحران در بازار پیش برود.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.