اجتماعی print
رشد چشمگیر مصرف مواد مخدر در گلستان
مهر
0 comment   83 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 17:55
چکیده مطلب
گرگان- رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گلستان از رشد چشمگیر مصرف مواد مخدر در استان خبر داد و گفت: گلستان از رتبه ۱۸ در مصرف مواد مخدر به رتبه دوم در کشور رسیده است.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا روحانی فر در هفتمین نشست کارگروه تخصص اجتماعی و فرهنگی استان اظهار کرد: گلستان در گذشته رتبه ۱۸ کشور در شیوع و مصرف مواد مخدر را داشته و در سال های اخیر به رتبه های بالا در این حوزه رسیده است.
وی بابیان اینکه گلستان رتبه دوم در شیوع و مصرف مواد مخدر در کشور را دارد، افزود: تحقیقات نشان می دهد خانواده ها بین پنج تا هفت سال از اعتیاد فرزندان خود مطلع نیستند.
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گلستان با تاکید بر اینکه خانواده ها باید در این حوزه هوشیارانه تر ورود کنند، ادامه داد: دستگاه های عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و شورای فرهنگی و اجتماعی در حوزه آگاهی رسانی به خانواده ها باید جدی تر عمل کنند.
وی بابیان اینکه در گذشته تنها ۱۵ نوع مواد مخدر در دنیا وجود داشت و هم اکنون حدود ۷۰۰ نوع مواد مخدر سنتی و صنعتی در دنیا مصرف می شود، یادآور شد: هیچ کشوری از اعتیاد مصون نیست و تاکنون نتوانسته اعتیاد را ریشه کن کند اما برخی کشورها در مهار آن موفق بوده اند.
روحانی فر متذکر شد: مهار اعتیاد در استان و کشور همدلی و همراهی تمام دستگاه های متولی را می طلبد و باید از هر ابزار و سخت افزاری در این حوزه کمک گرفت.
وی با تاکید بر اینکه نگاه تک بعدی به مهار اعتیاد پاسخگو نیست از اعتیاد به عنوان جنگ نرم خاموش نام برد و اضافه کرد: افزایش و تقویت سخت افزارها در مهار اعتیاد نکاه تک بعدی به این حوزه است.
وی بیان کرد: متاسفانه ۵۳ درصد خانواده ها اطلاعی از مواد مخدر و علائم مصرف آن ندارند که این ضعف بزرگی است و نشان می دهد در حوزه آگاهی رسانی باید بیش از پیش ورود کنیم.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.