اجتماعی print
فضای مجازی بهترین زمینه برای اشتغال معلولان است
مهر
0 comment   77 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 18:00
چکیده مطلب
مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: فضای مجازی بهترین زمینه برای اشتغال معلولان است و در همین راستا تفاهمنامه‌هایی با چند استارت آپ در دستور کار است.
اصغر باقری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به بیان اینکه برای کمک به اشتغال معلولان چاره ای جز رفتن به سمت فضای سایبر و بهره بردن از توان استارت آپها نداریم، افزود: با تعدادی از فعالان تجارت الکترونیک و استارت آپها جلساتی را برگزار کرده ایم و تمام هم و غم ما این است که بتوانیم ظرفیت اشتغال معلولان در فضای مجازی را بیشتر کنیم.
وی ادامه داد: متاسفانه در فضای عمومی و سنتی اشتغال، موضوع به کارگیری 3 درصدی از معلولان جدی گرفته نمی شود و آمار بیکاری در جامعه معلولان به شدت بالا است. امیدواریم قانون جامع حمایت از حقوق معلولان به موضوع اشتغال این اقشار توجه بیشتری داشته باشد و نگاهی هم به اشتغال در فضای اینترنت و استارت آپها در آن دیده شود.
مدیرکل بهزیستی استان تهران اضافه کرد: با توجه به اینکه شرایط کسب و کار در جامعه در سطح کلان در وضعیت خوبی نیست، تاکید کرد: در این شرایط، شانس آنها بهتر فراهم شود.
تا به حال جلسات متعددی با مدیران استارت آپی شناخته شده برگزار کرده ایم و حتی در شورای معاونان بهزیستی تهران هم شرکت کرده اند و در مواردی به مرحله امضای تفاهم نامه برای بکار گیری معلولان در مشاغل هم رسید.
باقری خاطرنشان کرد: چندین استارت آپ از سوی استانداری تهران به ما معرفی شدند و معاونان اشتغال و توانبخشی بهزیستی در حال پیگیری تفاهمنامه ها هستند. برای رسیدن به تفاهمنامه بکارگیری معلولان در استارت آپها موانعی وجود دارد که مهمترین آن کم تجربگی و عمر کوتاه استارت آپها است. این مساله تا حدی هر دو طرف و به ویژه جامعه هدف بهزیستی را دو دل کرده است اما سیاست ما پیگیری موضوع تا حصول نتیجه است زیرا معتقدیم فضای مجازی و استارت آپها بهترین فضا برای اشتغال افراد دارای معلولیت است.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.