بین الملل print
علی لاریجانی به بلغارستان دعوت شد
فارس نیوز
0 comment   36 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 18:05
چکیده مطلب
رئیس پارلمان بلغارستان در دیدار ظریف با تاکید بر لزوم گسترش روابط پارلمانی 2 کشور از علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دعوت کرد به بلغارستان سفر کند.
به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در دومین مقصد سفرش به منطقه بالکان و شرق اروپا در صوفیا پایتخت بلغارستان به سر می‌برد، امروز (چهارشنبه) با خانم «ثوتا کارایانچوا» رئیس پارلمان بلغارستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

خانم ثوتا کارایانچوا رئیس مجلس بلغارستان در این دیدار با اشاره به قدمت روابط ایران و بلغارستان از گسترش روابط دو کشور در تمامی زمینه‌ها حمایت کرد.
وی با تاکید بر لزوم گسترش روابط پارلمانی 2 کشور از رئیس مجلس شورای اسلامی دعوت کرد به بلغارستان سفر کند.
رئیس مجلس بلغارستان ریاست دوره‌ای این کشور بر اتحادیه اروپا را فرصت مناسبی برای تقویت روابط ایران و اتحادیه اروپا ارزیابی کرد.
ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هم ضمن ابلاغ سلام گرم رئیس مجلس شورای اسلامی از حمایت‌های پارلمان بلغارستان از توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد.
وی با توجه به دیدارهای خود با مقامات عالیرتبه بلغارستان به توافقات انجام شده در این دیدارها اشاره کرد و افزود: بسیار خوشحالیم که روابط 2 کشور در مسیر درست پیش می‌رود و در آینده نزدیک شاهد شکوفایی هر چه بیشتر روابط 2 کشور خواهیم بود.
رئیس گروه دوستی ایران در پارلمان بلغارستان هم که در این دیدار حضور داشت گزارشی از اقدامات این گروه در راستای تقویت روابط دو کشور ارائه کرد.
رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه به منظور انجام این سفر و در اولین مقصد سفرش وارد بلگراد پایتخت صربستان شد و در مدت 2 روز حضور در این شهر با رئیس جمهور، وزیر امور خارجه، رئیس مجلس، نخست‌وزیر و وزیر تجارت صربستان ابعاد مختلف مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد گفت‌وگو و تبادل‌نظر قرار داد.
ظریف قرار است در ادامه این سفر به کرواسی و پس از آن هم به بوسنی و هرزگوین نیز سفر کند.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.