بین الملل print
اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان در هرات گشایش یافت
میزان
0 comment   83 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 18:22
چکیده مطلب
رئیس اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان گفت: با توجه به فعالیت‌های تجارتی زنان در هرات اتاق تجارت و صنایع زنان در هرات رسما گشایش یافت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، منیژه وفاق رئیس اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان با اشاره به علاقه مندی بانوان به تجارت و داد وستد و حضور شمار زیادی از زنان در جامعه که مشغول تجارت های بزرگ و کوچک هستند گفت: به همین منظور با توجه به فعالیت‌های تجارتی زنان در هرات اتاق تجارت و صنایع زنان در هرات رسما گشایش یافت.
وی افزود: با ایجاد اتاق بازرگانی و صنایع زنان درمناطق مختلف افغانستان آنها نیاز های خاص زنان بازرگان را فراهم کرده و خدمات استاندارد ارائه خواهد شد.
وی گفت: دوره های آموزشی برای زنان بازرگان پس از این جهت ظرفیت سازی انها در تجارت ایجاد برگزار می‌شود.
رئیس اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان خاطرنشان کرد: دولت افغانستان برای حمایت از زنان بازرگان در افغانستان حق ورود نماینده این اتاق را در جلسات شورای اقتصادی افغانستان داده است که هر گونه مشکلات سد راه زنان بازرگان در افغانستان مستقیما با رئیس جمهور در میان گذاشته شود.
وفاق همچنان تصریح کرد که ، در حال حاضر 80 خانم بازرگان در هرات فعالیت های رسمی بازرگانی دارند که با گشایش این اتاق و ظرفیت های بالای خوبی که از طریق این اتاق بازرگانی در اختیار زنان قرار می‌گیرد این امار انها افزایش خواهد یافت.
از سوی دیگر محمد اصف رحیمی والی هرات نیز پشتیبانی اداره محلی هرات را از فعالیت های اقتصادی زنان اعلام نموده و تاکید کرد: ولایت هرات قطب اقتصادی افغانستان است و فعالیت های منظم بانوان همگام با اقایان میتواند در رشد اقتصادی این ولایت تاثیر بسزایی داشته باشد.
وی با اشاره به افتتاح اتاق بازرگانی زنان در هرات گفت: با راه اندازی اتاق بازرگانی زنان در هرات زمینه رشد اقتصادی زنان فراهم شده و دیگر شاهد مشکلات بازرگانی نخواهند بود.
مسوولان اتاق بازرگانی و صنایع زنان افغانستان میگویند: در حال حاضر اتاق بازرگانی زنان در افغانستان در 5 سال اول در ولایت های کابل ، مزار ، هرات ، قندهار و ننگرهار افتتاح شده و فعالیت های خود را آغاز کردند.
/انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.