علمی print
درمان اکنه در دوران بارداری، خواندنیها!
نی نی بان
0 comment   23 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 18:47
چکیده مطلب
اوج بیماری آکنه در سه ماهه اول به‏ دلیل هورمون‏ها به‏ خصوص پروژسترون طبیعی و معمولی است
در برخی زنان، بیماری آکنه (جوش صورت) در دوران بارداری بهتر می ‏شود ولی این حالت در تمام زنان رخ نمی ‏دهد. برخی زنان فکر می ‏کنند که آکنه برای آنان در بارداری مشکل ایجاد می ‏کند حتی اگر قبلاً به ‏وسیله آن آزرده نشده باشند.
آکنه می تواند از برآمدگی ‏های سرسیاه و سفید تا برآمدگی ‏های ملتهب قرمز متفاوت باشد. اوج بیماری آکنه در سه ماهه اول به‏ دلیل هورمون‏ها به‏ خصوص پروژسترون طبیعی و معمولی است و به ‏سرعت تغییر می ‏کنند. تغییر سطح هورمون‏ها، می تواند تولید چربی زیاد را تحریک کنند که در آکنه شما می تواند نقش داشته باشد. جوش‏ها می تواند روی گردن، بازوها، پشت و صورت شما ظاهر شوند.
درمان آکنه شامل استفاده از یک پاک‏ کننده خفیف و یک مرطوب‏ کننده معمولی که ترجیحا حاوی ضدآفتاب نیز هست است. از محصولاتی که حاوی اسید سالیسیلیک هستند، استفاده نکنید. نوشیدن آب زیاد هم ممکن است در پاک کردن باکتری ‏ها و چربی از منافذ شما کمک کننده باشد. با پزشک خود در مورد استفاده از درمان‏های بدون نسخه آکنه صحبت کنید و تا زمانی که با پزشکتان در مورد آنها صحبت نکردید از استفاده از هرگونه تجویز محصولات پوستی قبل بارداری خودداری کنید.
آکوتان (ایزوترتینوئین) از داروهایی است که معمولاً برای درمان آکنه تجویز می ‏شود. از مصرف آکوتان در دوران بارداری اجتناب کنید! اگر آکوتان در سه ماهه‏ نخست بارداری مصرف شود، میزان بروز سقط‏ های خودبه ‏خودی و ناهنجاری ‏های جنینی را افزایش می ‏دهد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.