استان ها print
احیا کشاورزی شرق اصفهان در انتظار 300 میلیارد تومان
ایسنا
0 comment   58 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 18:49
چکیده مطلب
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان از تصویب طرحی در شورای برنامه ریزی استان خبر داد که به موجب آن کشاورزی در شرق اصفهان احیا خواهد شد.
به گزارش خبرنگار ایسنا، «محسن کریمیان» در جلسه مجمع نمایندگان استان اصفهان که با حضور استاندار اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: 176 میلیون متر مکعب پساب تا این ساعت از 23 تصفیه‌خانه استان خارج می‌شود که نیمی از آن را صنعت استفاده می‌کند و نیم دیگر قانونی یا غیر قانونی به شهرداری‌ها، برخی افراد و کشاورزان واگذار شده است و بخشی از آن نیز رها شده است.
وی با اشاره به طرح تلفیقی جمع‌آوری پساب‌های تصفیه‌خانه‌های جنوب، شرق و شمال در سد آبشار و تصویب آن در شورای برنامه‌ریزی استان، ادامه داد: این طرح حدود 100 تا 150 میلیون مترمکعب آب را برای کشاورزی شرق فراهم می‌کند که با احتساب سد رودشتین می‌توانیم یک آب دائمی برای شرق داشته باشیم، اما این طرح چیزی حدود 300 میلیارد تومان اعتبار احتیاج دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان به موضوع کشاورزی غرب استان وارد شد و گفت: برای غرب نیز گزینه تلفیقی پساب را با سد چم آسمان در نظر گرفته ایم تا کشاورزان مابین سد چم آسمان و نکو آباد نیز همانند دیگر کشاورزان استان آب داشته باشند. در استفاده از پساب برای کشاورزی همه ملاحظات زیست محیطی و بهداشتی رعایت خواهد شد.
انتهای پیام
برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.