سیاسی print
ظریف با همتای بلغاری خود دیدار کرد
میزان
0 comment   51 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 18:23
چکیده مطلب
در دیدار وزیر امور خارجه کشورمان با «ثوتا کارایانچوا» رئیس پارلمان بلغارستان بر لزوم گسترش روابط پارلمانی دو کشور تاکید شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان،محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در دومین مقصد سفرش به منطقه بالکان و شرق اروپا در صوفیا پایتخت بلغارستان به سر می‌برد، امروز (چهارشنبه) با خانم «ثوتا کارایانچوا» رئیس پارلمان بلغارستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار ثوتا کارایانچوا با اشاره به قدمت روابط ایران و بلغارستان از گسترش روابط دو کشور در تمامی زمینه ها حمایت کرد.
وی با تاکید بر لزوم گسترش روابط پارلمانی دو کشور از رئیس مجلس شورای اسلامی دعوت کرد به بلغارستان سفر کند.
رئیس مجلس بلغارستان ریاست دوره ای این کشور بر اتحادیه اروپا را فرصت مناسبی برای تقویت روابط ایران و اتحادیه اروپا ارزیابی کرد.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هم ضمن ابلاغ سلام گرم رئیس مجلس شورای اسلامی از حمایت های پارلمان بلغارستان از توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد.
ظریف با توجه به دیدارهای خود با مقامات عالی‌رتبه بلغارستان به توافقات انجام شده در این دیدارها اشاره کرد و افزود: بسیار خوشحالیم که روابط دو کشور در مسیر درست پیش می رود و در آینده نزدیک شاهد شکوفایی هر چه بیشتر روابط دو کشور خواهیم بود.
رئیس گروه دوستی ایران در پارلمان بلغارستان هم که در این دیدار حضور داشت گزارشی از اقدامات این گروه در راستای تقویت روابط دو کشور ارائه کرد.
ظریف قرار است در ادامه این سفر به کرواسی و پس از آن هم به بوسنی و هرزگوین نیز سفر کند.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.