فناوری print
از Nokia 808 تا Pixel 2 ؛ نمودار‌های رشد دوربین در اسمارت‌فون‌ها را ببینید
ترنجی
0 comment   70 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 19:06
چکیده مطلب
ارتقا و پیشرفت، موردی است که در دنیای فناوری کنونی می‌توان آن را به صورت لحظه‌ای لمس کرد. دوربین در اسمارت‌فون‌ها تبدیل شده است به یکی از مهم‌ترین و شاید پر کاربرد‌ترین قسمت هر دستگاه که مانور زیادی بر روی آن داده شده است. این محال خواهد بود که شما در یک مراسم رونمایی توجهی […]

ارتقا و پیشرفت، موردی است که در دنیای فناوری کنونی می‌توان آن را به صورت لحظه‌ای لمس کرد. دوربین در اسمارت‌فون‌ها تبدیل شده است به یکی از مهم‌ترین و شاید پر کاربرد‌ترین قسمت هر دستگاه که مانور زیادی بر روی آن داده شده است. این محال خواهد بود که شما در یک مراسم رونمایی توجهی زیاد را به این قسمت نبینید. DxOMark برای ما نامی آشنا اما بسیار خاکستری است. دلیل این که می‌گویم خاکستری را فعلا کاری نداریم اما در ادامه می‌خواهیم نمودار‌هایی از DxOMark را بررسی کنیم. در ادامه همراه باشید.
قبل از این که دستگاه‌های تازه نفس سال ۲۰۱۸ به سراغ این آزمایشگاه بروند شاید برای شما جالب باشد که بدانید در هر سال چه شرکت‌هایی در چه قسمت‌هایی از دوربین پیشرفت کرده‌اند. نمودار کلی به این صورت است:

همانطوری که در تصویر بالا مشاهده کردید دستگاه‌های برتر بازار مشخص شده است ولی اجازه دهید قبل از وارد شدن به جزییات، نگاهی به جدول برترین‌های DxOMark در وب سایتشان داشته باشیم:

حال به سراغ نمودار بهبود قسمت‌های مختلف از جمله زوم و یا نویز در تصاویر می‌رویم:

شما نیز از نتایج شگفت زده شدید؟ البته کاملا منطقی به نظر می‌رسد و باید بگوییم اگر پیشرفتی به این صورت نباشد جای تعجب دارد!
لینک کوتاه:
phonearena
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.