سیاسی print
هنرمند مسجدی ذوق و توان خود را در خط اسلام خرج می کند
ایسنا
0 comment   58 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 19:09
چکیده مطلب
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه رشد و نمو هنرمند در مساجد می‌تواند جامعه را به سمت تعالی بیشتر بکشاند، گفت: ما در اینگونه مجالس باید به بازنمایی هنرمندان شهدا بپردازیم و کمیسیون فرهنگی هنری مساجد همواره از این طرح‌ها حمایت می‌کند.
به گزارش ایسنا، جمشید جعفرپور عصر روز چهارشنبه 9 اسفندماه در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره سراسری گلدسته‌های سپید با موضوع حضرت ام‌البنین مادران و همسران شهدا که با حضور مسئولان کشوری و استانی در سالن اجتماعات آدینه برگزار شد، با بیان اینکه حضرت ام البنین (ع) مقامی بزرگ داشتند که توانستند به همسری حضرت علی (ع) دربیایند و تمام فرزندان خود را برای امام حسین (ع) و امامت و ولایت دادند و با تمام توان خود در برابر فاجعه عاشورا ایستادند و همواره اجازه ندادند که راه شهدای کربلا خاموش شود.
وی ادامه داد: ایشان نمونه ایثار، صبر و مقاومت بودند. مادران و همسران شهدا نیز دنباله راه ایشان را می‌روند. حضرت ام البنین هم همسر شهید و هم مادر شهید بودند و باید از طریق ایشان پیام شهدا را به جامعه القاء کنیم تا از این طریق پیام شهدا و راهشان را در جامعه زنده نگه داریم. در این مجالس باید بازنمایی هنرمندانه شهدا رخ بدهد.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: شعر، داستان و هنر یکی از راه‌های حفظ خون شهداست و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد هنرمندانه به این امر پرداخته‌اند. رشد و نمو هنرمند باید در مسجد باشد؛ چراکه هنرمندی که در مسجد بار بیاید همواره درصدد است که ذوق و قریحه خود را در عرصه دین و اسلام خرج کند نه در مسیر ابطضال. ما در کمیسیون فرهنگی و هنری مساجد همواره درصدد هستیم از این طرح‌ها حمایت کنیم.
در ادامه این مراسم، بانو جنیدی، مادر چهار شهید، با بیان اینکه دنیا مزرعه آخرت است و ما باید در این دنیا در مسیر آخرت حرکت کنیم، اظهار کرد: اکنون ایران در جهان ابرقدرت است و ما باید به این نکته توجه کنیم. دل من پر از درد و قصه است و شب و روز دعا می‌کنم که همواره این نظام و حکومت حفظ شود. به فضای مجازی و دروغ‌های باطل نباید توجه کنیم. کجای دنیا اینچنین شهدا و رهبری دارد؟ هر کسی که به این نظام دهن‌کجی‌ای داشته باشد، ضرر می‌کند.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.