فرهنگی print
ارزانی: راه هدایت و کنترل فضای مجازی مسجدی شدن جوانان است
ایسنا
0 comment   85 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 19:13
چکیده مطلب
رییس کانون فرهنگی و هنری مساجد با بیان اینکه اگر کسی در مسجد حضور داشته باشد، راه و مسیر خود را همواره پیدا می‌کند، گفت: در جهان امروز فضای مجازی بسیار تاثیرگذار است و یکی از راه‌های هدایت و کنترل فضای مجازی مسجدی شدن جوانان است.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌رضا ارزانی عصر روز چهارشنبه ۹ اسفندماه در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره سراسری گلدسته‌های سپید با موضوع حضرت ام‌البنین، مادران و همسران شهدا که با حضور مسئولان کشوری و استانی در سالن اجتماعات آدینه برگزار شد، با بیان این مطلب که این اولین کنگره شعر مادران شهید است، خاطرنشان کرد: ما باید بدانیم حضرت ام البنین کیست و این جلسه برای چه برگزار می‌شود و در راه اعتلای فرهنگ چه کرده‌ایم. کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در ۱۸ اسفندماه ربع قرن است که افتتاح شده است و همواره در عرصه فعالیت‌های فرهنگی و هنری مساجد فعال داشته است.
رییس کانون فرهنگی و هنری مساجد ادامه داد: ما در مجموع ۸۰ هزار مسجد داریم که ۵۰ هزار تا از این مساجد فعالیت چشمگیر دارند و در ۲۴ هزار تای این مساجد کانون فرهنگی و هنری مساجد فعالیت دارد و همواره از کارشناسان در عرصه فرهنگ و هنر بهره برده‌ایم تا بتوانیم کودکان، نوجوانان و بانوان را جذب این فعالیت‌ها کنیم؛ چراکه اگر کسی با مسجد گره بخورد، راه خود را پیدا می‌کند.
وی ادامه داد: شهدای جنگ و مدافع حرم همگی شهدای مسجد هستند. مسجد از شهادت جدا نیست. اعتلای فرهنگ ارزشی در مسجد رخ می‌دهد و هر اقدامی در مساجد می‌تواند سبب رشد و نمو جامعه شود. آموزش و پرورش نیز بسیار مهم است و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به این امر و حوزه اهتمام ویژه‌ای داشته و دارد چراکه تعلیم و تربیت بسیار مهم و تاثیرگذار است.
ارزانی یادآور شد: اکنون جوانان ما در فضای مجازی بسیار فعالیت دارند و راه هدایت و کنترل فضای مجازی مسجدی شدن جوانان است. کسی که با مسجد مأنوس شد به خطا و انحراف کشیده نمی‌شود. ما باید برای یاری دین خدا مساجد را فعال کنیم و اکنون که ایران ابرقدرت جهان است، باید در این عرصه نیز کارآمد باشد و باید تلاش کنیم این فضای ارزشی را که در جامعه و جهان به وجود آمده است، حفظ کنیم.
در پایان این مراسم، بیانیه این کنگره قرائت شد و توسط تولیت آستان حضرت عباس (ع) پرچم بارگاه ملکوتی حضرت عباس (ع) به خادمان حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) تقدیم شد. همچنین در این مراسم شاعرانی بخشی از شعرهای خود را خواندند.
در پایان این مراسم از شعرا و برگزیدگان "جشنواره سراسری گلدسته‌های سپید" تجلیل شد.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.