سیاسی print
حوزه حقوق نیازمند پویایی و تکامل است
ایسنا
0 comment   57 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 19:30
چکیده مطلب
سرپرست دفتر حقوقی و مطالعات تطبیقی وزارت دادگستری گفت: دانشگاه‌ها، محیط‌های علمی و اساتید بهترین و مهم ترین ارکان تحولات است.
به گزارش ایسنا - منطقه خراسان، یحیی نقی‌زاده محجوب امروز در اولین کنفرانس بین‌المللی حمایت و حاکمیت قانون در حوزه‌های تجاری، اقتصادی و سرمایه‌گذاری در دانشگاه آزاد مشهد اظهار کرد: دولت و نظام حقوقی دولت در راستای سازماندهی، ارتقا و حاکمیت قانون و مقررات در مباحث اقتصادی به ویژه سرمایه‌گذاری در طول این سال‌ها پیگیری‌هایی انجام داده است.
وی افزود: با عنایت به تاکیدات و راهبردهای اصلی نظام از سوی مقام معظم رهبری طی سال‌های اخیر بر مبنای اولویت اقتصاد طراحی شده، دولت نیز به موازات آن در برنامه‌های خود به عنوان یک اولویت مهم و زیرساختی قوانین و مقررات را عنوان کرده است. بحث قانون اداری در تمام ارکان به ویژه در بحث‌های اقتصادی یکی از بسترهای اصلی ایجاد امنیت و تشویق برای سرمایه‌گذاری است. در طول سال‌های اخیر قوانین متعددی در این حوزه ایجاد شده که قانون رفع موانع تولید و نظام مالی کشور یکی از این موارد است.
نقی‌زاده محجوب با اشاره به لایحه‌های تصویب شده تصریح کرد: لایحه ارتقای نظام سلامت اداری و مواجهه با فساد، لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی و قانون بهبود کسب وکار از مواردی است که در سال‌های اخیر طرح و تصویب شده است. در حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری مشکلات اجرایی و مالی وجود دارد اما اراده و تمرکز نظام حقوقی دولت و کشور بر این مبناست که این روابط اقتصادی و تجاری را بیش از پیش سامان دهد و از این بسترهای امن برای جذب سرمایه‌گذاران در کشور هم در حوزه سرمایه گذاری داخلی و هم خارجی استفاده کند.
سرپرست دفتر حقوقی و مطالعات تطبیقی وزارت دادگستری با بیان این که در حوزه‌های قضا و معاونت حقوقی اولویت و تاکید بر برگزاری جلسات بوده است، عنوان کرد: ایجاد تسهیلات لازم و رفع موانع از مسیر سرمایه‌گذاری در تمام  دستگاه‌ها به طور ویژه باید یکی از ارکان اصلی در تصمیم‌گیری‌های مسئولان باشد. این مسیر دشوار است. همایش‌ها و نشست‌های علمی قطعا در این زمینه به حوزه‌های حقوقی و علمی کمک خواهد کرد تا بتواند خود را با سایر تحولاتی که در نظام اجتماعی کشور و روابط و مناسبات بین‌الملل در حال انجام است، همراه کند و قطعا حوزه حقوق، علم حقوق و سایر حوزه ها نیازمند پویایی و تکامل است که دانشگاه‌ها، محیط‌های علمی و اساتید بهترین و مهمترین ارکان این تحولات است.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.