استان ها print
۲۵ درصد جذب معلم در سال آینده به رباط کریم اختصاص خواهد یافت
مهر
0 comment   80 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 19:37
چکیده مطلب
رباط کریم- استاندار تهران گفت: از میزان ١٠٩٠ نفر جذب معلم در سال آینده ۲۵ درصد به شهر رباط کریم تخصیص داده می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین مقیمی بعد از ظهر چهارشنبه در کارگروه عمران شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران با با کمیته  برنامه ریزی شهرستان رباط کریم که در پرند برگزار شد، طی سخنانی خواستار برطرف کردن نیازهای درمانی و بهداشتی شهرستان رباط کریم شد و افزود: رباط کریم از داشتن یک بیمارستان تخصصی محروم است و مردم برای درمان یک بیماری ساده مجبورند که به بیمارستان های شهرتهران مراجعه کنند.
استاندار تهران ادامه داد: مبلغ ٣٠٠میلیون اعتبار برای دیوار کشی کلینیک تخصصی در شهر پرند از محل اعتبارات استانی تخصیص پیدا خواهد کرد.
مقیمی همچنین خواستار انجام کار مطالعاتی و عملیات اجرایی احداث بیمارستان ١٦٠ تختخوابی پرند در زمین ٨ هکتاری شد.
وی سپس آسیب های آجتماعی در استان تهران را جدی دانست و افزود: در شهرستان رباط کریم که بارگذاری جمعیت بخصوص در شهر جدید پرند زیاد است و شاهد نرخ رشد جمعیت در آن هستیم مشکلات فرهنگی در خصوص کمبود فضای فرهنگی دارد و اگر نتوانیم این کمبودها را جبران کنیم شاهد افزایش آسیب های اجتماعی در این شهرستان خواهیم بود.
در این جلسه مصوب شد، از میزان ١٠٩٠ نفر جذب معلم در سال آینده ٢٥درصد به شهر رباط کریم تخصیص داده شود و همچنین شرکت عمران پرند ساخت ١٠ باب مدرسه را بر اساس نقشه و تأیید آموزش و پرورش تا سال تحصیلی ٩٨ بر عهده گرفت.
قرار شد، این مدارس پس از آماده سازی در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد.
همچنین مقرر شد شهرداری نصیرشهر ۷۰۰۰ متر زمین برای افزایش سرانه ساخت کلاس به ١٢ عدد در اختیار اداره کل ساخت و نوسازی مدارس استان تهران قرار دهد.
احداث ۲ مرکز آموزش فنی و حرفه ای در پرند از دیگر مصوبات کارگروه عمرانی شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران بود.
بر اساس این گزارش، استاندار تهران صبح چهارشنبه و در یازدهمین سفر شهرستانی خود، به رباط کریم سفر کرده است، وی در این سفر در کارگروه های حوزه عمرانی، زیربنایی و شهرسازی، آمایش سرزمین و آمار و محیط زیست و کارگروه حوزه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران با رویکرد شهرستان رباط کریم شرکت کرد.
وی پیش از این، به شهرستان های بهارستان، پیشوا، فیروزکوه، ملارد، پردیس، قرچک، اسلامشهر، ورامین، دماوند و پاکدشت نیز سفر و مشکلات این شهرستان ها را پیگیری و تصمیماتی برای حل آن ها اتخاذ کرده بود.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.