علمی print
نکاتی برای سلامت واژن، ویژه دختران و زنان
نی نی بان
0 comment   88 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 19:43
چکیده مطلب
عفونت های پوستی، رشد مو داخل پوست، سوختگی با موم، خارش بی امان از جمله مشکلاتی است که زنان هنگام برداشتن موهای شان با آن مواجه می شوند.
واژن کارهای زیادی انجام می دهد و در عین حال عضوی موثر به حساب می آید. خیلی از خانمها کارهای زیادی را برای این عضو انجام می دهند از نظافت و رعایت بهداشت آن تا استفاده از پدهای مختلف با بو و عطر متفاوت. همه اینها بعد از سالها تبدیل به عادت در آنها می شود اما حقیقت این است که بسیاری از کارهایی که به نام بهداشت برای واژن انجام می شود، غیرضروری و حتی در برخی موارد خطرناک است. تختهای اورژانس شاهد افزایش 5 برابری پارگی و سایر آسیبهای واژن تنها به دلیل برداشتن موست در اینجا چند نمونه از راه هایی که در زندگی با آنها به واژن تان آسیب می زنید، می خوانید.
نظافت
موهای بدن به خصوص موهای ناحیه تناسلی یک مسئله مهم است. عفونت های پوستی، رشد مو داخل پوست، سوختگی با موم، خارش بی امان از جمله مشکلاتی است که زنان هنگام برداشتن موهای شان با آن مواجه می شوند. درست است که در نهایت شما باید به نظافت تان اهمیت بدهید اما این بار که خواستید این کار را انجام دهید، مراقبت بیشتری انجام دهید تا به بهانه تمیزی آنچه برای سلامت این ناحیه لازم است را از بین نبرید.
صابون
واژن مانند یک گل ظریف است که نیاز به آب دارد. کل سیستم آن طوری تنظیم شده که خودش، خودش را تمیز میکند. استفاده از صابون ملایم برای قسمتهای بیرونی واژن مناسب است اما نیازی به شستن داخل واژن نیست. صابونهای تند میتواند باعث تحریک بافتهای حساس این ناحیه شود ضمن آنکه آن را بیشتر خشک میکند. دوش واژینال هم یکی از چیزهایی است که تمام باکتریهای خوب را از واژن پاک میکند و بهتر است استفاده نشود.
تامپون
تامپون مانند یک شمشیر دو لبه است و میتواند در عین حال که بهترین وسیله است، بدترین باشد. تامپون همه رطوبت داخلی واژن را از آن میگیرد و فرد احساس خشکی و ناراحتی میکند. اما این به آن معنا نیست که شما باید از استفاده از آن خودداری کنید چون به جز سندرم شوک سمی هیچ مشکلات سلامت طولانی مدتی ایجاد نمیکند.
لباس زیر تنگ
واژن شما ریه ندارد اما شما باید طوری رفتار کنید که انگار دارد. حالا یک تصویر ذهنی جذاب ایجاد میشود. اگر شما شلوار خیلی تنگ یا پارچه هایی که راه تنفس ندارند یا لباس زیر مرطوب برای مدت طولانی استفاده کنید شرایط مناسبی برای رشد عفونتهای قارچی و باکتریایی ایجاد میشود.
رابطه جنسی محافظت نشده
رابطه جنسی بدون وسیله جلوگیری بسیار وسوسه انگیز است و حال و لذت بهتری را برای فرد ایجاد می کند اما این ایده تا زمانی خوب است که شما از خواب بیدار شده و با تبخال تناسلی مواجه نشوید. در حالی که بسیاری از بیماری های مقاربتی قابل درمان هستند ولی بر یک قاعده و باور بودن به نفع سلامت واژن نیست.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.