بین الملل print
دوحه: قطر از سیاست خود عقب نشینی نخواهد کرد
فارس نیوز
0 comment   77 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 20:03
چکیده مطلب
وزارت خارجه قطر در بیانیه‌ای اعلام کرد که دوحه سیاست‎های خود را ترسیم کرده است و حتی اگر محاصره این کشور تا ابد ادامه داشته باشد، از آن عقب نشینی نخواهد کرد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه قطر با صدور بیانیه‌ای به بیانیه مشترک چهار کشور عربی مصر، امارات، بحرین و عربستان واکنش نشان داده است.
وزارت خارجه قطر در بیانیه خود اعلام کرد که دوحه سیاست‎های خود را ترسیم کرده است و حتی اگر محاصره این کشور تا ابد ادامه داشته باشد، از آن عقب نشینی نخواهد کرد.
کشورهای مصر، عربستان، امارات و بحرین که به کشورهای محاصره کننده قطر معروف هستند، امروز(چهارشنبه) در واکنش به اظهارات وزیر خارجه قطر در شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو بیانیه‎ای مشترک صادر کردند.
در این بیانیه مشترک، قطر به دامن زدن به بحران دیپلماتیک اعضای شورای همکاری و سوء استفاده از آن در نشست شورای حقوق بشر در ژنو متهم شده است.
کشورهای مصر، بحرین، امارات و بحرین در بیانیه خود تاکید کردند که تنش سیاسی با قطر کوچک است و باید در چارچوب تلاش های کویت حل شود.
چهار کشور عربی ضمن تقدیر از کشور کویت به دلیل تلاش های آن برای حل این بحران اعلام کردند که قطری‎ها باید بین اصل حسن همجواری و استمرار نقض قوانین یکی را انتخاب کنند.
کشورهای محاصره کننده و تحریم کننده قطر در بیانیه مشترک خود، بار دیگر این کشور را به حمایت از تروریسم و گسترش گفتمان نفرت پراکنی و تشویق به درگیری متهم کردند.
در این بیانیه مشترک آمده است که «ما از قطر می خواهیم که رفتارهای خود در مورد حمایت از گروه های تروریستی را تغییر دهد و دوحه را به پناهگاه شخصیت های تروریستی تبدیل نکند.»
انتهای پیام/ح
عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.