فرهنگی print
آخرین وداع هندی های سوگوار با ستاره محبوب بالیوودی
همشهری
0 comment   82 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 20:02
چکیده مطلب
همشهری آنلاین: هزاران نفر از مردم هند در خیابان‌های بمبئی گرد هم آمدند تا برای آخرین بار با بازیگری وداع کنند که تعریفی تازه از نقش زنان در سینمای بالیوود ارائه داد و تا مقام ستاره شدن بالا رفت.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از گاردين، سري‌دوي كاپور كه براي شركت در مراسم ازدواج يكي از نزديكان خود به امارات متحده عربي رفته بود، شامگاه شنبه 24 فوريه در وان حمام اتاق خود در هتلي در دوبي غرق شد و در 54 سالگي از دنيا رفت. گزارش‌هاي ابتدايي از ايست قلبي او خبر مي‌دادند اما پليس دوبي در گزارش رسمي خود اعلام كرد سري‌دوي به شكلي كاملا اتفاقي در وان افتاده و غرق شده است. در خون ستاره باليوودي آثار الكل هم ديده شده بود.
مرگ ناگهاني و عجيب بازيگر محبوب باليوودي جامعه هند را در غم و اندوه فروبرد. پيكر بي‌جان او سه‌شنبه اين هفته با يك پرواز اختصاصي از امارات به بمبئي منتقل شد و چهارشنبه صبح هزاران هندي سوگوار بيرون خانه كاپورها جمع شدند تا ستاره سينماي هند را بدرقه كنند. هواپيمايي كه جنازه سري‌دوي را به سرزمين مادري بازگرداند، متعلق به آنيل آمباني، تاجر ميليارد و يكي از بزرگ‌ترين چهره‌هاي صنعت سرگرمي اين كشور است.
خانواده كاپور از تمام رسانه‌ها، عكاسان و تصويربرداران خواسته بودند تصويري از جنازه او منتشر نكنند. با اين حال، چند تصوير از پيكر بي‌جان بازيگر فقيد به فضاي مجازي راه يافت كه او را در يك ساري طلايي‌رنگ (لباس سنتي هندي‌ها) نشان مي‌داد. جنازه عصر چهارشنبه پيچيده در پرچم هند روي يك تريلي قرار گرفت و به جايگاهي تعيين‌شده رفت تا طبق آيين هندو تشييع شود.
بسياري از ستاره‌هاي سينماي هند در مراسم تشييع پيكر سري‌دوي حضور داشتند؛ از جمله آنيل كاپور و آيشواريا راي كه همراه همسر آميتاب باچان (مادر آبيشك باچان كه شوهر راي است) در مراسم شركت كرده بود.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.