ورزشی print
ضربه جدا شده های پرسپولیس به تیم برانکو
جام نیوز
0 comment   60 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 20:01
چکیده مطلب
پرسپولیس برانکو نسبت به فصل گذشته ضعف‌هایی دارد که به کار استقلال خواهد آمد.
به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، پرسپولیس به عنوان صدرنشین بلامنازع لیگ برتر و تیمی که 5 هفته مانده به پایان لیگ در یک قدمی تکرار قهرمانی خود قرار دارد، باید در حساس‌ترین و یکی از سخت‌ترین دیدارهای خود در لیگ برتر به مصاف استقلال تهران برود.
اگر چه پرسپولیس به گفته اکثر کارشناسان فوتبال فاصله زیادی با تیم‌های لیگ برتری پیدا کرده و شاید به ندرت بتوان تیمی را پیدا کرد که بتواند محکی جدی برای سرخپوشان در رقابت‌های داخلی باشد اما شرایط در بازی با استقلال فرق می‌کند و تیم متحول شده شفر می‌تواند پیکاری برای سرخپوشان رقم بزند که برای آنها تبدیل به یک چالش جدی شود.
به همین منظور به بررسی نقاط ضعف پرسپولیس و مواردی که احتمالا استقلال برای ضربه زدن به این تیم از آنها استفاده می‌کند پرداخته‌ایم:
روحیه آسیب‌پذیر، پاشنه آشیل پرسپولیس
اگر چه عادت به برد یک نقطه قوت برای پرسپولیس است ولی عادت نداشتن به باخت و نابلدی در برون رفت از بحران بعد از یک شکست سنگین هم نقطه ضعف این تیم است. این موضوع بعد از بازی با السد به خوبی خودش را نشان داد و تیم، بازیکنان، عوامل و حتی پیشکسوتان نشان دادند توانایی جمع کردن یک بحران این چنینی را ندارند که دلیلش همان عادت به پیروزی است. قرار گرفتن در چنین شرایطی برای پرسپولیس آنهم در آستانه دربی سم بزرگی بود که متاسفانه سرخپوشان به آن آلوده شدند. این شرایط دقیقا عکس وضعیتی است که استقلال تجربه می‌کند و شاگردان شفر با 2 پیروزی خوب پا به دربی گذاشته‌اند.
قابل پیش‌بینی، برخلاف سال قبل
پرسپولیس سال قبل را به خاطر بیاورید، رامین رضاییان، سروش رفیعی، مهدی طارمی، محسن مسلمان، وحید امیری و... هرکدام هم نقش پررنگی در بازیسازی ایفا می‌کردند و هم به موقعش اقدام به گلزنی در آنها دیده می‌شد و همین موضوع تیم برانکو با کاملاً پیش‌بینی ناپذیر کرده بود. با جدا شدن چند مهره کلیدی و تغییر شیوه بازی پرسپولیس این تیم برخلاف فصل گذشته کاملاً قابل پیش‌بینی است. بازیکنانی که نفوذ نمی‌کنند مشخص هستند، کسی که وظیفه تغذیه خط حمله را دارد مشخص است و گلزن تیم هم مشخص است. شاید این مشخص بودن با توجه به مهارت فردی بالای بازیکنان در دیدارهای معمولی دردسرساز نشود و به هر طریق کار پرسپولیس پیش برود ولی در دربی که هم فشار و استرس روی بازیکن است و هم مهره‌هایی قوی‌تر نسبت به سایر تیم‌ها در ترکیب تیم دیده می‌شود، شاید نفوذ از راه‌های تکراری را برای سرخپوشان دشوار کند.
کامیابی‌نیا، ربیع‌خواه؛ زوج ناهمگون مقابل خط هافبک خطرناک آبی‌ها
تغییرات اجباری در پرسپولیس و جدایی بازیکنان باعث شده برانکو مجبور شود در فصل جدید تغییر تاکتیک بدهد و استفاده همزمان از دو هافبک دفاعی آنهم بازیکنانی که گزینه‌های تخصصی این پست در چنین سیستمی نیستند، هم از قابلیت‌های آنها کاسته و هم قدرت خط میانی پرسپولیس را پایین آورده است. در این شرایط برانکو مجبور شده ربیع‌خواه را در پست تخصصی کامیابی‌نیا بکار بگیرد و کمال هم به پستی برود که شاید حضور مسلمان یا نوراللهی در آن بهتر جواب بدهد. این موضوع شاید در دیدارهای سبک‌تر و ساده‌تر سرخپوشان خودش را نشان ندهد ولی در بازی سنگینی مثل دربی که استقلال در آن نقطه از نفراتی مثل جپاروف و شجاعیان سود می‌برد، این موضوع می‌تواند نقطه ضعف پرسپولیس شود. اگر به بازی رفت دقت کنید این مشکل باعث شده بود کامیابی‌نیا تبدیل به مهره‌ای عصبی در بازی شود که تکرار آن می‌تواند با کارت گرفتن و حتی 10 نفره شدن پرسپولیس از ناحیه او همراه باشد.
ایلنا
110
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.