فرهنگی print
س به بازار کتاب آمد
انا
0 comment   76 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 20:02
چکیده مطلب
در مقدمه کتاب س درباره انتخاب نام نامتعارف کتاب آمده است: «بعضی کلمه‌ها حرف ندارند! بکر، ژرف، پر معنی و پر مضمونند. آنچه به واژه جان می‌دهد حرف است و امتزاج حروف، معنا می‌آفریند. هر حرفی اسفاری از مفاهیم است.
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا ؛ «س» عنوان مجموعه سپید سروده‌های سه شاعر معاصر ، ساسان والی زاده، احمد کنجوری و محمد فلاحی نسب از سوی نشر آژنگ روانۀ بازار کتاب شد.
این کتاب شامل سه دفتر شعر از شاعران یادشده با عناوین «هانا»، «آخرین برگ زخمی تاک» و «کتیبه ای به نام درد» است. سپیدسروده‌های مندرج در «س»، «دردهای مشترک»، شالودۀ رزم و شیرازۀ بزم، تگرگِ مرگ، آه‌ها و نگاه‌های مه‌آلود، افسانه و افسون، دست‌ها، دوستی‌ها، هنگامه و هیاهو، نور، سور، سوگ، سرور و... را آینگی می‌کنند. این سه سراینده، اگر دفترهای شعر خود را در لف هم، نشر داده‌اند، انگاره‌هایی آنها و شعرشان را به هم پیوند زده است. زادبوم و جغرافیای مشترک، قرابت دنیای ذهنی و واژگانی و نیز تحصیلات هر سه شاعر در مقطع دکترای زبان و ادبیات فارسی انگاره هایی برای همنشینی شعرهای این شاعران در یک کتاب است؛ امّا بیشتر چنین می‌نماید که برش‌ها و پرش‌های ذهنی و مفاهیم کلی مشترک در یک همنشینی اتفاقی این سه دفتر را در یک کتاب گرد هم آورده است.
در مقدمه کتاب س درباره انتخاب نام نامتعارف کتاب آمده است: «بعضی کلمه‌ها حرف ندارند! بکر، ژرف، پر معنی و پر مضمونند. آنچه به واژه جان می‌دهد حرف است و امتزاج حروف، معنا می‌آفریند. هر حرفی اسفاری از مفاهیم است.
... و این گونه است که شاعران این مجموعه در ساحت حرف «س» گردهم آمده‌اند. حرفی ساده و بی‌ریا که گاه سرد و سهمگین است و گاه سودازده و پر از سرور. گاهی هم این حرف ساکت است؛ سکوتی سنگین با سایه‌ای تلخ که هزار ناگفته را در زوایای دندانه‌های خود پنهان می‌کند. از این سلسله است سه گانه‌ها که در بوطیقا، مذاهب، اساطیر و افسانه‌ها بسیار از آن سخن گفته شده است.»
مجموعه اشعار «س» در 124 صفحه با قیمت 13 هزار تومان در قطع رقعی از سوی نشر آژنگ منتشر شده است.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.