استان ها print
تولید ناخالص داخلی کشور 450 میلیارد دلار است
فارس نیوز
0 comment   73 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 19:36
چکیده مطلب
معاونت سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی ستاد راهبردی نقشه جامع علمی کشور گفت: تولید ناخالص داخلی کشور در سال جاری، 450 میلیارد دلار است که در سال 1404 با توجه به مسائل اقتصادی و تورم این مقدار به 1500 تا 2 هزار میلیارد دلار می‌رسد.
به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، ناصر باقری‌مقدم عصر امروز در همایش ملی وقف، علم و فناوری که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار‌ داشت: در شورای عالی انقلاب فرهنگی به وقف نگاه راهبردی وجود دارد و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری که به اقتصاد مقاومتی تاکید داشتند و یکی از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی علم و فناوری است و باید تا پایان سال 1404 به سهم 4 درصدی از جی دی پی در توسعه علم و فناوری برسیم.
وی‌ افزود: تولید ناخالص داخلی کشور در سال جاری، 450 میلیارد دلار است که در سال 1404 با توجه به مسائل اقتصادی و تورم این مقدار به یک‌هزار و 500 تا 2 هزار میلیارد دلار می‌رسد.
معاون سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور با بیان اینکه وقف راهبرد استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در حوزه علم و فناوری است، بیان‌کرد: نگاه عموم مردم به وقف یک نگاه فرهنگی است در حالی که وقف برای کشور یک راهبرد استراتژیک در علم و فناوری است که می‌تواند به توسعه علم و فناوری منجر شود.
باقری‌مقدم با اشاره به اینکه بودجه‌های دولتی نمی‌تواند راهبرد جمهوری اسلامی ایران در حوزه علم و فناوری را محقق کند‌، گفت: در دنیا راه‌های مالی مختلفی از جمله کمک‌های نهادهای مردمی برای توسعه علم و فناوری پیش‌بینی شده است و اقتصاد دانش‌بنیان به تأمین منابع مالی نیاز دارد بنابراین  ناچار هستیم که برای توسعه علم و فناوری، مردم و خیران را به صحنه بیاوریم.
وی با اشاره به اینکه وقف بحث شخصی نیست، تصریح‌کرد: مسئله وقف راهبرد جمهوری اسلامی ایران برای توسعه در حوزه علم و فناوری است بنابراین  برگزاری این نشست‌ها یکی از راه‌های توسعه در این حوزه است و در شورای عالی انقلاب فرهنگی با محوریت اوقاف کارهای خوبی انجام شده است.
معاون سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور با بیان اینکه در حوزه گسترش وقف علم و فناوری باید همه باهم به صورت هماهنگ کار کنیم، مطرح‌کرد: باید با یک سند و چهارچوب ملی در این حوزه به توافق برسیم و از سازمان اوقاف خواسته شده است که راهبرد و نقشه‌ راه در حوزه وقف علم و فناوری تهیه کنند و در کنار کارها و ریل‌گذاری‌هایی که در ارگان‌های مختلف ایجاد شده است رسانه‌ها و صدا و سیما در انتقال مفاهیم توسعه وقف علم و فناوری می‌توانند مؤثر باشند.
باقری‌مقدم ادامه داد: اساتید دانشگاهی و علما باید کارهای عمیق علمی و مفهومی انجام دهند و همه  تمام اندیشمندان باید در شناسایی حوزه‌‌های جدید در وقف علم و فناوری همت بورزند.
انتهای پیام/ج/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.