استان ها print
بازگشایی مدارس مناطق زلزله زده کرمانشاه پس از 2هفته رکوردی در کشور بود
ایرنا
0 comment   47 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 19:08
چکیده مطلب
کرمانشاه- ایرنا- معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بازگشایی مدارس مناطق زلزله زده استان کرمانشاه بعد از گذشت 2هفته از وقوع این حادثه گفت: بازگشایی این مدارس یک رکورد خوب در حوادث طبیعی کشور است.
به گزارش خبرنگار ایرنا؛ رضوان حکیم زاده چهارشنبه شب در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در سرسرای تدبیر استانداری، با تقدیر از جامعه فرهنگیان این استان در کمک به بازگشت شرایط عادی در مناطق زلزله زده افزود: مدیران آموزش و پرورش و مدرسان به خوبی پای کار آمدند تا روند آموزش دانش آموزان با تاخیر روبه رو نشود.
او گفت: باید بازسازی را جامع در نظر بگیریم و به فکر بازسازی روحی و روانی مردمان زلزله زده نیز باشیم.
حکیم‌زاده در ادامه تاکید کرد: 321 هزار و 990 دانش آموز استان کرمانشاه باید محور تصمیم گیری های ما در خصوص مناطق زلزله زده باشد.
وی از همه دستگاه های اجرایی خواست در کنار آموزش پرورش قرار گیرند و این مجموعه را در رسیدن به اهداف خود یاری کنند.
در ادامه این جلسه، نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: باید مدیران در روند بازسازی مناطق زلزله زده تمام توان خود را به کار گیرند.
شهاب نادری تاکید کرد: به هیچ‌ عنوان با مدیرانی که در روند بازسازی مناطق زلزله زده کم کاری کنند کنار نخواهیم آمد.
از 757 باب مدرسه شهرستان های سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی، قصرشیرین، دالاهو و گیلانغرب با 2 هزار و 854 کلاس درس، 78 مدرسه با 415 کلاس درس در زلزله به صورت کلی تخریب و غیر قابل استفاده شده است.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.
/7445/3033/3404
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.