استان ها print
۳۰ طرح مناطق آزاد و اقتصادی در هرمزگان به بهره برداری رسید
مهر
0 comment   79 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 20:20
چکیده مطلب
قشم - دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: با دستور حسن روحانی از طریق ویدئو کنفرانس ۳۰ پروژه عمرانی، اقتصادی و انرژی و راه و شهرسازی در مناطق آزاد و اقتصادی به بهره برداری رسید.
به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی بانک عصر چهارشنبه در ارتباط مستقیم به صورت ویدئو کنفرانس با دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری که در بندرعباس مستقر بود، عنوان کرد: همزمان با سفر جنابعالی به استان هرمزگان 30 طرح عمرانی و اقتصادی مناطق آزاد و اقتصادی هرمزگان با اعتبار 550 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
افتتاح فاز نخست نیروگاه خورشیدی تولید ۱۰ مگاوات برق در قشم
وی عنان کرد: عملیات اجرایی نخستین نیروگاه خورشیدی در قشم با هدف تولید ۱۰ مگاوات برق در فاز اول همزمان با هفته دولت در سال ۹۶ آغاز شد و این پروژه با سرمایه گذاری یک شرکت ایتالیایی به ارزش ۱۰ میلیون دلار و گذشت هفت ماه، به مرحله بهره برداری نزدیک شده است.
به گفته بانک، این نیروگاه در زمینی به مساحت ۱۵ هکتار در شهرک صنعتی تولا و در دو فاز عملیاتی توسط بخش خصوصی تحت حمایت سازمان منطقه آزاد قشم آغاز شده و قرار است فاز دوم آن هم با هدف تولید ۱۰ مگاوات برق پاک پس از ورود برق سولاری به شبکه برق سراسری قشم در این منطقه آغاز شود.
بانک خاطرنشان کرد: مرحله نخست فاز اول این پروژه شامل نصب ۸۰ درصد پنل های خورشیدی، کابل کشی های پنل ها، نصب دستگاه اینورتور، کابل کشی سایت پست ۶۳ به ۲۰ کیلووات شهرک صنعتی تولا به پایان رسیده و با افتتاح این بخش از پروژه قرار است ۱۰ مگاوات برق تولیدی آن در اوایل سال ۹۷ وارد مدار و استفاده واحدهای تولیدی و مصارف عمومی قشم قرار بگیرد.
وی افزود: در فاز اول این اجرای طرح که از فناوری کشورهای ایتالیا و آلمان استفاده شده است، ۵۰ نفر به طور مستقیم مشغول به کار خواهند شد.
نخستین ترمینال فرودگاهی هوشمند کشور در قشم به بهره برداری رسید
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور خاطرنشان کرد: نخستین ترمینال فرودگاهی هوشمند کشور در جزیره قشم با ۱۸۳ میلیارد ریال اعتبار با دستور رئیس جمهور به بهره برداری رسید.
وی افزود: این ترمینال هوشمند در فرودگاه بین المللی قشم با سه هزار و ۳۳۴ متر مربع سالن و چهار هزار و ۷۰۰ متر مربع محوطه سازی و ۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی، امکان پذیرش پنج پرواز به طور همزمان را دارد.
بانک خاطرنشان کرد: افزایش کیفیت خدمات فرودگاهی در کلاس جهانی و ارتقای رضایتمندی مسافران و گردشگران از سفر هوایی به جزیره قشم و استفاده از فناوری های مدرن در بحث IT از مزیت های دیگر راه اندازی این ترمینال هوشمند در فرودگاه بین المللی قشم است.
دو هتل چهار ستاره در قشم به بهره برداری رسید
وی ادامه داد: دو هتل چهار ستاره با ۲۲۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی و ظرفیت پذیرش ۲۵۶ مسافر در سفر رئیس دولت تدبیر و امید به بندرعباس از طریق ویدئوکنفرانس به بهره برداری رسید.
به گفته بانک، نماینده ویژه رئیس جمهور شب گذشته با هدف بررسی طرح های آماده افتتاح در قشم به این جزیره سفر کرده است، و دو هتل در شهر قشم به بهره برداری رسید.
وی افزود: یک هتل  با ۶ طبقه دارای ۳۲ اتاق دو تخته، چهار اتاق سه تخته و دو سوئیت با طراحی سنتی – مدرن با ظرفیت پذیرش ۸۶ مسافر که طراحی و دکور هر طبقه با طبقات دیگر آن متفاوت است با ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار بخش خصوصی در زمینی به مساحت ۲۵۰ متر با زیر ساخت ۱۰۰ درصد و شرایط اشتغال مستقیم برای ۲۰ نفر آماده خدمات رسانی به مسافران شد.
بانک ابرازداشت: همچنین یک هتل دیگر با ظرفیت ۱۷۰ نفر در هفت طبقه شامل ۵۸ تخت دو نفره، ۳۳ تخت یک نفره و ۱۲ سوئیت با طراحی ویژه با هزینه ای معادل ۱۲۰ میلیارد ریال بخش خصوصی ساخته شده است.
وی افزود: به آب اندازی شناور ۱۵۸ نفری ساخت کارخانجات شناورسازی قشم با سرمایه گذاری ۸۵ هزار میلیون ریال و همچنین پروژه های ۱۲ کمپ پارک در سواحل جزیره قشم با سرمایه گذاری ۱۷۸ هزار میلیون ریال، ۲ پارک جنگلی و بوستان محلی در شهر قشم با سرمایه گذاری ۱۱ هزار میلیون ریال، ۶ اقامتگاه بوم گردی و یک مجموعه گردشگری – خدماتی با سرمایه گذاری ۴۵ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال و اشتغال زایی ۹۵ نفر، شعبه دفتر کارگزاری بورس (انرژی و کالا)، پروژه خدمات بندری، شامل ۳ سوله، انبار هوشمند ویژه بار و کالای کانتینری و مجهز به سیستم ضد حریق در سایت پسکرانه بندر شهید رجایی با سرمایه گذاری ۲۷۴ هزار میلیون ریال به بهره برداری رسید.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.