استان ها print
۴۰۰دانش آموز در خمین تحت پوشش طرح ایران مهارت قرار می گیرند
مهر
0 comment   196 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 20:28
چکیده مطلب
خمین- معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان خمین گفت: بیش از ۴۰۰دانش آموز متوسطه در شهرستان خمین تحت پوشش طرح ایران مهارت قرار گرفته و از آموزش های مهارتی بهره مند می شوند.
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی حیدری عصر چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان خمین اظهار کرد: براساس سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش مقرر شده است که دانش آموزان بعد از تحصیل ۱۲ ساله، حداقل دو مهارت را کسب کنند.
وی افزود: طرح ایران مهارت در هشت استان صنعتی کشور در حال اجرا است و در این طرح برای دانش آموزان فراگیری ۵۰۰ مهارت پیش بینی شده که بر اساس علاقه به آنها ارائه می شود.
معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان خمین، هدف از اجرای طرح ایران مهارت را تربیت نیروی کار ماهر متناسب با نیاز بازار کار در جامعه، توسعه و تقویت فرهنگ کار و کمک به خلاقیت، نوآوری و کار آفرینی دانست و بیان کرد: این طرح بر اساس توافق نامه آموزش و پرورش و سازمان فنی و حرفه ای اجرا می شود.
حیدری ادامه داد: در هر استان، ۱۰ درصد از دانش آموزان دوره متوسطه اول، تحت پوشش طرح ایران مهارت قرار می گیرند و در شهرستان خمین با توجه به اینکه چهار هزار و ۱۰۰ نفر در دوره اول متوسطه مشغول به تحصیل هستند، ۴۱۰ دانش آموز در این طرح مهارت های لازم را فرا می گیرند.
معاون آموزشی آموزش و پرورش شهرستان خمین تصریح کرد: دوره آموزشی برای هر دانش آموز ۱۰۰ ساعت و با مدت زمان سه ساله در نظر گرفته شده است.
وی عنوان کرد: ۴۰ ساعت آموزش در طرح ایران مهارت بر اساس دو درس کار و فناوری و فرهنگ و هنر و ۶۰ ساعت نیز با بهره گیری از ظرفیت فنی و حرفه ای به دانش آموزان ارائه می شود.
معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان خمین خاطر نشان کرد: در دوره های آموزشی طرح ایران مهارت، رشته هایی از قبیل فناوری اطلاعات، آشپزی، خیاطی، تعمیرات ماشین و موبایل، حسابداری و... به دانش آموزان آموزش داده می شود.
حیدری اظهار کرد: طرح ایران مهارت در سال جاری به صورت آزمایشی و در سال آینده به صورت رسمی در مدارس متوسطه اول و دوم اجرا خواهد شد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.