استان ها print
عملیات اجرایی بندر منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان آغاز شد
مهر
0 comment   76 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 20:32
چکیده مطلب
بندرعباس - عملیات اجرایی بندر منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان با دستور دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی کرباسیان عصر چهارشنبه در مراسم افتتاح پروژه های صنعتی و اغاز عملیات اجرایی بندر منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان که به صورت ویدئو کنفرانس با دکتر حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد، بیان داشت: منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان براساس سیاست های تعیین شده در برنامه چهارم توسعه اقتصادی، سیاست های کلان تعیین شده در سند چشم انداز ۲۰ ساله جمهوری اسلامی و سیاست های تعیین شده در طرح آمایش نواحی تاثیرپذیر از حوزه گازی پارس جنوبی در زمینی به مساحت تقریبی ۹۸۰۰ هکتار با هدف استقرار صنایع انرژی بر همچون صنایع فولاد، آلومینیوم، پتروشیمی و آلومینا تعریف شد. این منطقه در منتهی الیه غربی استان هرمزگان و در شهرستان پارسیان جانمایی شده است.
وی عنوان کرد: در این منطقه در افق نهایی طرح صنایع سنگین و صنایع مادر نظیر ۱۸ میلیون تن محصولات پتروشیمیف ۴ میلیون تن فولادف ۶۰۰ هزار تن آلومینیوم و ۳ میلیون تن آلومینا و صنایع پشتیبانی همچون تولید ۴۳۰۰ مگاوات برق و ۷۵۰ هزار مترمکعب آب شیرین و مجتمع بندری پارسیان با ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه ۴۰ میلیون تن استقرار خواهد یافت.
به گفته کرباسیان، بندر پارسیان جهت واردات مواد اولیه و عمدتا صادرات محصولات تولید شده در این منطقه و منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد مشتمل بر ۱۹ پست اسکله با ظرفیت نهایی ۴۰ میلیون تن تخلیه و بارگیری در سال طراحی شده است که بزرگترین و اولین بندر تخصصی صنعتی – معدنی – تجاری کشور و سومین بندر بزرگ کشور خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر و براساس فازبندی منطبق با طراحی صنعتی که در پسکرانه این بندر مستقر خواهند شد،  از ۱۹ پست اسکله با ظرفیت نهایی ۴۰ میلیون تن، ۴ پست اسکله با ظرفیت ۹ میلیون تن تخلیه و بارگیری سالانه به عنوان فاز راه اندازی بندر پارسیان با دستور دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری وارد فاز اجرایی شد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.