فرهنگی print
ماجرای یک جوان چینی که در حرم امام رضا ع مسلمان شد
جام نیوز
0 comment   157 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 20:30
چکیده مطلب
مرد جوان چینی در حرم مطهر رضوی با ادای شهادتین به دین مبین اسلام و مذهب تشیع مشرف شد.
به گزارش جام نیوز، «چو آن یانک» در آیینی که به همت مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی برگزار شد، با ادای شهادتین به دین اسلام گروید.
وی اضافه کرد: در شهر تیانجین زندگی می‌کنم و در این شهر کوچک مسلمانان زیادی زندگی می‌کنند که همواره در کودکی با آنها در ارتباط بودم و علاقه زیادی به سبک زندگی و آیین‌های آنها داشتم.
چو آن یانک انگیزه خود را جاذبه‌های دین اسلام عنوان کرد و افزود: امیدوارم، بتوانم معرفت بیشتری نسبت به دین اسلام پیدا کنم و این معرفت را به دیگران منتقل کنم.
این جوان تازه مسلمان که دانش‌آموخته رشته معماری از دانشگاه چین است، ضمن ابراز خوشحالی از حضور در بارگاه منور رضوی، اظهار کرد: از اینکه دینی دارم و معتقد به تعالیم آسمانی اسلام شده‌ام، خرسندم، امیدوارم با گذر زمان و مطالعات بیشتر بتوانم بر عمق معلوماتم بیفزایم.
وی افزود: چندین‌ بار به ایران و حرم مطهر مشرف شده‌ام و نخستین‌ بار که در این مکان حضور یافتم از شکوه و عظمت معماری حرم امام رضا(ع) حیرت‌زده شدم و تحت تأثیر معنویت این مکان قرار گرفتم.
گفتنی است؛ در پایان این مراسم گواهی تشرف به اسلام به همراه هدایای معنوی و چند جلد کتاب از طرف مدیریت زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی به وی اهدا شد.
فارس
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.