فرهنگی print
24هزارمسجد کشورکانون فرهنگی و هنری دارد
ایرنا
0 comment   70 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 19:29
چکیده مطلب
تهران- ایرنا- مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، گفت: 50 هزار مسجد در کشور وجود دارد که تعداد 24 هزار مسجد کانون های فرهنگی و هنری دارند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی عصر چهارشنبه در مراسم اختتامیه نخستین کنگره شعر و داستان حضرت ام‌البنین (س) که در مجتمع آدینه برگزار شد افزود: مساجد بهترین مکان برای تربیت درست فرزندانمان است و راه هدایت و حمایت فرزندان ما تربیت مسجدی و انس با مسجد است.
وی تصریح کرد: اگر کسی با مسجد مرتبط باشد راه را پیدا می‌کند و شاید نتوان کسی را یافت که اهل مسجد باشد و راه خطا رفته باشد.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافع حرم، همواره اهل مسجد بوده اند تاکید کرد: کسانی که در مساجد کار فرهنگی می‌کنند هنرشان را در اختیار ابتذال قرار نمی‌دهند و فعالیت‌شان حتما صبغه الهی دارد.
وی خاطرنشان کرد: مسجد بهترین محل برای تقویت روحیه ایمان و انقلابی‌گری است و ما در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید مجددا جایگاه مساجد را احیا کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین ارزانی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی موجب شد کشور 80 میلیونی ایران، امروزه حرف‌های زیادی برای جهانیان داشته باشد و کسانی که از سیدالشهدا (ع) الهام گرفتند این تحول را ایجاد کردند.
وی در ادامه به برگزاری اولین کنگره شعر و داستان حضرت ام البنین (س) اشاره کرد و یادآور شد:با همکاری عتبات عالیات به ویژه عتبه عباسی (ع) دوره‌های بعدی کنگره شعر و داستان حضرت ام‌البنین (ع) به زبان‌های انگلیسی و عربی نیز برگزار خواهد شد.
در این مراسم از 24 شاعر و نویسنده این کنگره سراسری و همچنین خانواده معظم شهدا تقدیر شد.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
تهرام/7243/ 1539
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.