استان ها print
نیازسنجی مناطق مختلف برای ارائه آموزش های مهارتی ضروری است
مهر
0 comment   82 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 20:41
چکیده مطلب
خمین- سرپرست فرمانداری شهرستان خمین گفت: در اجرای طرح ایران مهارت در شهرستان خمین، رشته هایی باید به دانش آموزان آموزش داده شود که متناسب با نیاز و ظرفیت های شهرستان باشد.
به گزارش خبرنگار مهر، احمد طهرانی عصر چهار شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش خمین، اظهار کرد: متناسب سازی آموزش ها و کسب مهارت در دانش آموزان باید به روز باشد چرا که بسیاری از رشته هایی که آموزش داده می شوند منسوخ شده است و متناسب با نیاز جامعه نیست.
وی ادامه داد: نیاز سنجی از وضعیت صنایع شهرستان در ارائه آموزش های مهارتی به دانش آموزان کمک می کند که بتوانند بعد از فراگیری مهارت متناسب با نیاز صنایع، شغل متناسب با مهارت خود را داشته باشد.
سرپرست فرمانداری خمین با اشاره به منابع مالی مورد نیاز برای اجرای طرح ایران مهارت گفت: تغییر رویکرد خیرین مدرسه ساز به سمت مشارکت با طرح های اجرایی آموزش و پرورش  می تواند نیاز به منابع مالی در اجرای این طرح را تا حدودی رفع کند.
طهرانی ادامه داد: نیاز است اعتمادسازی خیرین در امر مشارکت با اجرای طرح مهارت آموزی فراهم گردد، چرا که اگر خیرین اعتماد کنند که این طرح می تواند باعث ایجاد اشتغال در شهرستان شود، استقبال مطلوبی برای مشارکت از اجرای این طرح خواهند داشت.
وی با اشاره به لزوم هدایت تحصیلی دانش آموزان اظهار کرد: آگاهی و اطلاع رسانی به خانواده ها و دانش آموزان در راستای گرایش به رشته هایی که می تواند زمینه اشتغال آنها را بعد از تحصیل فراهم کند نقش مهمی در هدایت صحیح تحصیلی آنها خواهد داشت.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.