استان ها print
۴۳مجتمع آبرسانی درخراسان رضوی تکمیل و به بهره برداری رسیده است
مهر
0 comment   105 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 20:50
چکیده مطلب
گناباد- مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی گفت: سال گذشته با اختصاص اعتبار از محل صندوق توسعه ملی تعداد ۴۳ مجتمع آبرسانی در استان خراسان رضوی تکمیل و به بهره برداری رسیده است.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد دانشگر بعدازظهر چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیر جدید آبفای روستایی گناباد در محل فرمانداری این شهر اظهار کرد: ۲۸ درصد جمعیت خراسان رضوی در روستاها وجود دارند.اگر مشهد و سبزوار را از جمعیت شهری کم کنیم بیشترین جمعیت در روستاها هستند.
وی افزود: ۴۳ درصد جمعیت گناباد در روستاها حضور دارند که تامین آب شرب آنها برعهده آب و فاضلاب روستایی است البته آمار نشان می دهد که مهاجرت روستائیان به شهر در خراسان رضوی منفی بوده است.
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۹۲ درصد جمعیت روستایی یعنی دو هزار ۵۰۰ روستا با جمعیت یک میلیون و ۵۸۰ هزار نفری با شبکه ای به طول ۲۱ هزار کیلومتر تحت مدیریت این شرکت است.
دانشگر ابراز کرد: ۵۲ منبع آبی که عمده آن ها چاه هستند  با شبکه توزیع ۸۵۰ کیلومتری به روستاهای گناباد آبرسانی می شود و برای نگهداری و تعویض این سیستم ها بودجه زیادی نیاز است درصورتی که هر متر مکعب آب شرب برای آبفای روستایی یک هزار ئ ۶۰۰ تومان هزینه دارد در صورتی که ۳۰۰ تومان هزینه هر مترمکعب از مشترکین هزینه دریافت می شود.
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی اظهار کرد: در سال آینده ۲۰۰ میلیون دلار به آبفای روستایی تخصیص خواهد یافت که برای تکمیل طرح های نیمه تمام استفاده خواهد شد.
دانشگر تصریح کرد: از برنامه های شرکت آب و فاضلاب تامین آب پایدار برای روستاها، بازسازی شبکه های توزیع و جلوگیری از هد رفت آب و ذخیره سازی آب برای پیک مصرف است.
وی افزود: سال گذشته تعداد ۴۳ مجتمع آبرسانی دراستان به اتمام و بهره برداری رسیده که از این تعداد ۲ مجتمع در روستاهای گناباد بوده است و در سال ۹۷ تعداد دو روستای حاشیه شهر گناباد نیز مشکل آب شرب آنها حل خواهد شد.
مدیر مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی عامل آبقای روستایی استان خراسان رضوی در پایان عنوان کرد: طی دو ماه گذشته سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در بین شرکت های خصوصی و پیمانکار آب و فاضلاب روستایی توزیع شده است.
گفتنی است در پایان علیرضا فخار طبسی به عنوان سرپرست آب و فاضلاب روستایی گناباد کار خود را آغاز کرد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.