بین الملل print
پیروزی بزرگ در حومه شرقی شهر دمشق؛ نیروهای ارتش سوریه به دروازه شرقی مهم ترین پایگاه تروریست ها در غوطه شرقی رسیدند + نقشه میدانی و عکس
مشرق
0 comment   109 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 21:04
چکیده مطلب
عملیات نیروهای سوری برای نزدیک شدن به دروازه شرقی شهرک دوما که مهم ترین پایگاه عناصر تروریستی در غوطه شرقی دمشق به شمار می آید از نیمه شب گذشته آغاز شد و با موفقیت به اتمام رسید.
به گزارش مشرق، آخرین تحولات میدانی از غوطه شرقی دمشق حاکیست، نیروهای ارتش سوریه پس از درگیری های سنگین چند ساعت در نهایت توانستند با عقب راندن عناصر تروریستی در حومه شهرک راهبردی دوما پیشروی کنند.
عملیات نیروهای سوری برای نزدیک شدن به دروازه شرقی شهرک دوما که مهم ترین پایگاه عناصر تروریستی در غوطه شرقی دمشق به شمار می آید از نیمه شب گذشته آغاز شد و با موفقیت به اتمام رسید.
نقشه میدانی سوریه
یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق به جزئیات پیشروی جدید در این محور اشاره کرد و گفت: ظهر امروز پس از آزادی منطقه « حوش الظواهره»، نیروهای سوری عملیات را برای پاکسازی شهرک بسیار مهم « الشیفونیه» آغاز کردند.
گزارش دیگری از مشرق را بخوانید:
پایان تاریخ انقضای گروه تروریستی جبهه النصره برای غرب؛ تشکیل ائتلاف جبهه تحریر سوریه، حربه جدید ترکیه برای توقف عملیات در شمال سوریه + نقشه میدانی و تصاویر
وی افزود: نیروهای ارتش سوریه پس از درگیری های سنگین در نهایت با عقب راندن تروریست های جبهه النصره موفق شدند شهرک « الشیفونیه» را به کنترل خود دربیاورند؛ درگیری ها در حومه غربی این شهرک ادامه دارد.
این منبع میدانی با بیان این که توافق آتش بس شامل گروه تروریستی جبهه النصره در غوطه شرقی نمی شود، گفت: عناصر تروریستی پس از عقب نشینی از شهرک « الشیفونیه» به سمت مناطق « بیت سوا و مسرابا» در جنوب شهرک دوما متواری شدند.

با آزادی شهرک شیفونیه، راه ارتباطی تروریست ها از شهرک شمالی (الریحان) به سمت شهرک های جنوبی (اتارب و ...) قطع شد و نیروهای سوری به دروازه شرقی شهرک دوما ( مهم ترین پایگاه تروریست ها در غوطه شرقی) رسیدند.
شهرک «الشیفونیه» همچنین نقطه اتصال شهرک های شرقی غوطه  (حوش نصری، حوش الفاره) با شهرک دوما است؛ «دوما» مهم ترین و بزرگترین محل تجمع گروه های تروریستی در غوطه شرقی دمشق است.

گزارش دیگری از مشرق را بخوانید:
سقوط تمامی خطوط مرزی عفرین/ ارتباط ترکیه از شمال شرق استان حلب تا شمال غرب استان ادلب برقرار شد/ فاصله نیروهای ارتش ترکیه با شهر عفرین چند کیلومتر است؟ + نقشه میدانی و تصاویر
به گزارش مشرق، اگر نیروهای سوری موفق به تثبیت مواضع در شهرک « الشیفونیه» شوند، عملیات از محور شمالی به سمت شهرک « الریحان» و از محور غربی به طرف مزارع شهرک های « بیت سوا و مسرابا» در دستور کار قرار می گیرد.

از مرکز شهر دمشق هم خبر می رسد، حملات خمپاره ای عناصر تروریستی از شهرک های « حرستا، عربین و جوبر» به محله های « ضاحیه الاسد، القابون و...» ادامه دارد؛ از سویی دیگر،  عناصر تروریستی جیش الاسلام هم به شدت اردوگاه « الوافدین» را برای جلوگیری از خروج مردم از غوطه شرقی هدف قرار می دهند.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.