سیاسی print
جهانگیری: می خواهیم آزادی های مردم را مستقر کنیم/ماجرای دیدار با رهبری در دولت خاتمی
خبر انلاین
0 comment   101 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 20:57
چکیده مطلب
ایلنا نوشت: معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه باید قانون حاکمیت پیدا کند و هیچ کس نباید خود را بالاتر از قانون بداند گفت: برخی از قوانین اصلی و مادر کشور متعلق به هشتاد - نود سال قبل است. وقتی می‌خواهیم به آن دست بزنیم دلسوزان می‌گویند دست نزنید قانون به هم می‌ریزد.
اسحاق جهانگیری در همایش روز وکیل که در سالن همایش‌های وزارت کشور برگزار شد، گفت: سازمان‌های مردم نهاد مثل کانون وکلا که به فضل الهی یک دوره حیاتی بلندی دارند، از یک انباشت تجربه برخوردار هستند که می‌توانند در توسعه و پیشرفت کشور نقش مهمی داشته باشند مخصوصا در کشوری مانند ایران که در مسیر توسعه قرار گرفته است.
معاون اول رییس‌جمهور با بیان اینکه این تکلیف است که برای توسعه و پیشرفت تلاش کنیم، اظهار کرد: در مقطع فعلی چالش‌هایی پیش روی ما است که عبور از آن برای ما بسیار مهم است. ما می‌خواهیم وضع اقتصادی مردم بهبود پیدا کند و آزادی‌های مردم را در چارچوب قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران مستقر کنیم.
وی خاطرنشان کرد: به صورت طبیعی وقتی چنین آرمانی‌هایی را دنبال کنیم به این مسئله می رسیم که با چه مشکلاتی رو به رو هستیم. اقتصاد مشکل اول کشور است و باید مرتفع شود. همه باید تلاش کنند این چالش‌ها از پیش روی ما برداشته شود.
جهانگیری از سرمایه‌گذاری به عنوان اولویت اول مردم ایران یاد کرد و گفت: باید ده میلیارد تومان سرمایه گذاری شود تا شغل ایجاد شود.
وی بر اهمیت امنیت سرمایه‌گذاری تاکید کرد و گفت: برخی سوال می‌کنند آیا به اعتبار سرمایه‌گذاری خدشه‌ای وارد شده است؟ مقصود ما این است که سرمایه، مال و آبروی کسی که سرمایه گذاری می‌شود، حفظ شود.
معاون اول رییس‌جمهور با طرح این پرسش که چرا خارجی‌ها در کشور سرمایه‌گذاری نمی‌کنند؟، اظهار کرد: در زمان آقای خاتمی ما خدمت مقام معظم رهبری رفتیم. مرحوم عسگراولادی گفت اگر می‌خواهیم سرمایه‌گذاری کنیم باید رفتار ما با بخش خصوصی درست باشد زیرا سرمایه‌گذار به این رفتار نگاه می‌کند و بعد سرمایه‌گذاری می‌کنند. باید کاری کنیم که امنیت مردم در سرمایه‌گذاری تامین شود. هیچ کشوری در منطقه برای سرمایه گذاران خارجی بهتر از ایران نیست. شرایطی به وجود نیاوریم که مردم غصه بخورند که کار نیست بلکه باید شرایط را به وجود بیاوریم.
وی تصریح کرد: باید قانون حاکمیت پیدا کند. هیچ کس نباید خود را بالاتر از قانون بداند. چه کسی بهتر از وکلا که برای این موضوع کمک کنند. برخی از قوانین اصلی و مادر کشور متعلق به هشتاد - نود سال قبل است. وقتی می‌خواهیم به آن دست بزنیم دلسوزان می‌گویند دست نزنید قانون به هم می‌ریزد. قانون بنگاه داری را هر وقت خواستیم دست بزنیم گفتند دست نزنید خب این چه قانون گذاری است.
جهانگیری با تاکید بر اینکه حق دفاع، از مهم‌ترین حقوق یک ملت است، اظهار کرد: مردم در انتخاب وکیل باید آزاد باشند و وکیل باید در حق وکالت خود آزاد باشد. مردم از آن سر دنیا می‌آیند در کشوری سرمایه گذاری می‌کنند به این دلیل که می‌گویند سرمایه‌ام را به کشوری می‌برم که قوه‌قضائیه مستقلی دارد.
27216
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.