سیاسی print
استاندار تهران: جامعه، نیاز به هم دلی دارد
برترین ها
0 comment   109 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 20:44
چکیده مطلب
استاندار تهران گفت: جامعه برای پیشرفت نیاز به هم دلی، همکاری و پویایی و نشاط دارد.
خبرگزاری مهر: محمدحسین مقیمی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع نخبگان شهرستان رباط کریم در سالن اجتماعات آموزش و پرورش این شهرستان طی سخنانی ضمن تاکید بر هم دلی، همکاری و پویایی و نشاط در جامعه، گفت: برای پیشرفت نیاز به هم دلی داریم.
وی بر استفاده از همه تفکرات و گرایش های سیاسی تاکید کرد و گفت: این اقدام حرکتی رو به جلو است، که باید در بخش های اقتصادی، فرهنگی و صنعتی از خرد جمعی و مشارکت بیشتر مردم بهره مند شد، چرا که مشارکت حداکثری مردم در حوزه های مختلف یکی از محور های توسعه پایدار است.
استاندار تهران ادامه داد: کشور ما به واسطه اعمال فشار و تحریم های ظالمانه در بخش اقتصادی با کمبودهایی روبرو است و اگر دولت بخواهد همچنان به امر تصدی گری مبادرت کند و مردم مشارکتی فعال در بخش های مختلف نداشته باشند ،نتایج مطلوبی حاصل نخواهد شد، یکی از ثمره های انقلاب اسلامی استقلال سیاسی و فرهنگی است، اگر بخواهیم در زمینه اقتصادی هم استقلال داشته باشیم راهی جز تلاش مضاعف،مشارکت بیشتر مردم در عرصه های اقتصادی و کاهش نقش تصدی گری دولت نداریم.
نماینده عالی دولت در استان تهران لازمه رسیدن به پیشرفت های صنعتی را همدلی و هم زبانی بین همه ی مردم دانست و تاکید کرد: همه فرمانداران و بخشداران باید وقت خود را مصروف و معطوف به توسعه شهرستان و بخش متبوع خود کنند و در این مسیر راه اندازی اتاق های فکر در شهرستان ها بسیار مطلوب است.
مقیمی افزود: اگر بتوانیم بر اساس همه تفکرات شهرستان را اداره کنیم و تصمیماتی مبتنی بر خرد جمعی اتخاذ کنیم حرکتی رو به جلو داشته ایم.
وی از آسیب های اجتماعی بعنوان یکی از چالش های پیشروی دولت یاد کرد و تأکید کرد:زیبنده ی جامعه ی اسلامی ما نیست که طلاق،اعتیاد و حاشیه نشینی رو به افزایش باشند.
وی در ادامه نقش نخبگان را در رفع مشکلات جامعه ،برجسته و تعیین کننده دانست و افزود:یک هنرمند با خلق یک اثر هنری و یا یک نوشته ادبی می تواند منشأ اثر و ایجاد تحول در جامعه باشد.
استاندار تهران افزود:امروز باید روحیه ی امید را در باور و ذهن جوانان زنده نگه داریم واجازه دهیم مردمی که معتقد به شعائر مذهبی و آموزه های دینی هستند در چاچوب ارزش های اسلامی کمی آزادتر و راحت تر زندگی کنند.
وی مردم ایران را مردمی هوشمند دانست که در بزنگاه های تاریخی آگاهانه وارد صحنه شدند و خاطرنشان کرد:ملت ایران در همه ی عرصه های سیاسی گوش به فرمان رهبر وارد عرصه های مختلف شدند و افتخارآفرینی کرده اند.
مقیمی افزود:مردمی که در شرایط دشوار تصمیمات درست می گیرند قطعأ در زندگی فردی و اجتماعی خود هم می توانند به درستی تصمیم بگیرند.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.