استان ها print
۴۲ هکتار ساخت و ساز غیرمجاز در دماوند تخریب شد
مهر
0 comment   155 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 21:10
چکیده مطلب
دماوند- مدیر جهاد کشاورزی دماوند از تخریب ۱۰۴ فقره دیوارکشی، اسکلت و بنای نیمه کاره در این شهرستان خبر داد و گفت: حدود ۴۲ هکتار از اراضی کشاورزی در دماوند به چرخه تولید بازگشت.
هادی طهرانی‌پور، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با دستور دادستان دماوند و در پی پیشگیری از تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی در روستای «هاشمک» و «وادان» حدود ۹۷ فقره دیوارکشی از ساخت‌ و سازهای غیرمجاز متشکل اراضی کشاورزی تخریب شد.
وی افزود: همچنین در پی اجرای این حکم قضایی، حدود ۷ فقره اسکلت و بنای نیمه‌کاره  تخریب شد.
رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان دماوند اضافه کرد: با این اقدامات به طور کلی حدود ۴۲ هکتار از اراضی کشاورزی در این شهرستان به چرخه تولید بازگشت.
وی افزود: بیشتر این زمین‌ها بدون مجوز و غیرقانونی تغییر کاربری داده شده بود و افراد زیادی بدون هیچ استعلامی این املاک را از افراد متخلف خریداری کرده‌اند که در این بین تنها خود متضرر شده‌اند.
رئیس اداره جهاد کشاورزی دماوند تاکید کرد: افرادی که قصد سرمایه‌گذاری و خرید دارند، حتماً از دستگاه‌های مربوطه استعلام کنند و بعد اقدام به خرید کنند تا کار به تخریب نکشد
وی اظهارکرد: در راستای پیشگیری و مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز در دماوند طی سال ۹۶، ۶۰۰ مورد اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ انجام پذیرفته که این میزان ۴۰ درصد کل اجرای این تبصره در استان تهران است.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.