اجتماعی print
5 دلیل تداوم سرفه بعد از سرماخوردگی
پول نیوز
0 comment   132 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 21:12
پول‌نیوز -گاهی سرفه‌های مداوم انسان را خسته می‏‌کند و دلیلش را هم نمی‌داند، در این مطلب به برخی دلایل آن اشاره می‏‌شود.
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از این که سرما خوردید و کاملا خوب شدید، سرفه‎های شما هنوز ادامه دارد. شاید هم اصلا سرماخوردگی‎ای در کار نباشد و شما مدام سرفه کنید. این شرایط می‏تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‏کنیم.
آلرژی
مخصوصا در فصل بهار ذرات آزار دهنده و محرکی در هوا وجود دارد که آلرژی افراد را تشدید می‏کند. گاهی وقتی شما سرفه می‏کنید و سرما خورده‎اید این آلرژی شما را بدتر می‎‏کند.
عفونت
اگر فکر می‎کنید سرفه به دلیل سرماخوردگی است و سرماخوردگی خوب شده، اما دوباره سرفه می‏کنید شاید بدنتان به عفونتی دیگر گرفتار شده باشد. بهتر است به پزشکتان مراجعه کنید.
ویروس
گاهی بدن توانسته با ویروس موجود مقابله کند، اما آن ویروس هنوز به مقدار کمی در هوای محیط وجود دارد و این ویروس است که باعث سرفه کردن می‏شود.
ریه
گاهی سرفه مداوم نشان از اختلال در عملکرد ریه شما و مشکلی در این قسمت از بدن دارد و ربطی به سرماخوردگی و ویروس موجود در بدن ندارد و به دلیل همزمانی با این بیماری‌ها نادیده گرفته می‏شود.
بلع
معمولا در هنگام سرماخوردگی یا آنفولانزا بلع افراد دچار مشکل می‏شود. این مشکلات در هنگام بلعیدن غذا باعث می‏شود سرفه هم ایجاد شود و این سرفه‌ها گاهی هم مداوم خواهند بود.
منبع:دکترسلام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.