سیاسی print
سال 97 درکل، سالی خشک است / باید با این پدیده سازگار شویم
ایرنا
0 comment   59 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 20:09
چکیده مطلب
بندرعباس - ایرنا- وزیر نیرو گفت: سال 97 سالی درکل سالی خشک نسبت به 50 سال گذشته درپیش داریم و باید با این پدید سازگارشویم تا روند توسعه کشور حفظ شود .
به گزارش ایرنا، رضا اردکانیان شامگاه چهارشنبه در نشست شورای اداری میناب اظهارداشت: ما می‌ توانیم به این خشکی و خشکسالی به عنوان فرصت نگاه کنیم.
وی ادامه داد: خشکسالی فرصتی است تا ما توجه بیشتری به نحوه مصرف آب کنیم، شرایط سختی است ولی از آن به نحوی استفاده می‌ کنیم که به نحوه مصرف توجه بیشتری کنیم.
وزیر نیرو اظهارداشت: اگر ارزش ذاتی آب را در نظر بگیریم، بطورقطع سرمایه‌ گذاری در این زمینه توجیه قابل توجهی دارد لذا به همین دلیل در شرایط کنونی سرمایه‌ گذاری‌های زیادی دراین بخش صورت می‌ گیرد.
اردکانیان تصریح کرد: البته بودجه بخش آب نسبت به سال قبل با کاهش مواجه شده است اما وظیفه داریم به سمت تنوع ‌بخشی منابع مالی برویم و در پی جذب سرمایه ‌های بخش خصوصی داخلی و خارجی باشیم.
وی تصریح کرد: بدمصرفی آب را باید دراین اقلیم کنار بگذاریم چرا که خشکسالی فرصتی است تا ما به نحوه مصرف آب توجه بیشتری کنیم.
وی یاد آور شد: بطورحتم از همکاری و آمادگی همه ارگان‌ها برای حل و فصل مسائل آب استقبال می‌ کنیم، آب موضوعی میان ‌بخشی است و دستگاه‌های مختلف نه تنها در دولت بلکه در سایر قوا و مردم به عنوان عناصر اصلی مجموعه تاثیرگذار هستند.
بنا به اظهار وزیر نیرو، اولویت دولت نه تنها در وزارت نیرو بلکه در سایر بخش ها استفاده از همه توانمندی های داخلی برای افزایش اشتغال در کشور است
اردکانیان بیان داشت: تعادل بخشی آب های زیر زمینی از اولویت های وزارت نیرواست و با حمایت دولت باید وضعیت بهتری نسبت به گذشته ایجاد شود .
اردکانیان تاکید کرد: ما باید به یک سازگاری با اقلیم روبیاوریم وبه جای ستاد مقابله با خشکسالی، ستاد سازگاری با خشکسالی تشکیل دهیم .
نماینده ویژه دولت تدبیر وامید افزود: سفر کاروان تدبیر و امید به هرمزگان و شرق استان در درجه نخست تجدید میثاق با شهدا و مردم به عنوان اصلی ترین سرمایه نظام بود.
وی خاطر نشان کرد: درحوزه شرق استان طرح های بسیار بزرگ در حال اجرا و به بهره برداری می رسد که از جمله آنها نیروگاه 400 مگاواتی سیریک با 85 میلیون یورو اعتبار است.
وی اجرای طرح آب شیرکن بندرعباس، طر ح شیرین کردن آب شور برای صنایع مرکزی ، ساختمان سد گابریک با اعتباری، تصفیه خانه شهرستان رودان و آغاز عملیات اجرای تصفیه خانه سد سرنی از دیگر این طرحها می باشد.
به دنبال سفر رئیس جمهوری واعضای هیات دولت روز چهارشنبه به هرمزگان شماری از معاونان رئیس جمهوری و وزیران امروز و روز گذشته در جمع مردم شهرستانهای این استان حضور پیدا کرده ومسائل ومشکلات این مناطق را بررسی کردند.
معاون توسعه روستایی رئیس جمهوری به جاسک وسیریک ، وزیر نیرو به شهرستانهای میناب و رودان ، وزیر ورزش وجوانان به بستک ، وزیر آموزش وپرورش به پارسیان، ارتباطات وفن آوری اطلاعات به بندر خمیر و بندرلنگه ، فرهنگ وارشاد اسلامی به حاجی آباد، جهاد کشاورزی به بندرلنگه و دبیر شورای عالی مناطق آزاد به قشم عزیمت کردند.
قرار بود معاون امور مجلس ریاست جمهوری به بشاگرد سفر کند ولی بدلیل شرایط نامساعد جوی، این سفر انجام نشد و از طریق ویدئو کنفرانس با مردم و مسئولان بشاگرد سخن می گوید.
این مسئولان ضمن دیدار با مردم ومسئولان و شرکت در شورای اداری، مسائل ومشکلات هر شهرستان را بصورت مجزا گرد آوری کرده و در اختیار دولت قرار می دهند.
وزیران نفت ، کشور ، اطلاعات، تعاون ، کار و رفاه در معیت رئیس جمهوری در مرکز استان از جمله شرکت در افتتاح پروژه های فولاد، نفت ، دیدار با فرهیختگان و معتمدان محلی حضور دارند.
به گزارش ایرنا، کاروان تدبیر و امید به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه نهم اسفند ماه وارد هرمزگان شد.
در این سفر 2 روزه 15 طرح مهم با هزینه بیش از 40 هزار میلیارد ریال از جمله فولاد صبا، مرحله جدید بندر شهید رجایی، پالایشگاه گاز گورزین قشم، طرح افزایش بنزین پالایشگاه نفت بندرعباس افتتاح وعملیات اجرایی 15 طرح دیگر نیز با اعتبار بیش از 2 هزار میلیارد تومان آغاز می شود.
این دومین سفر حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به استان هرمزگان در سال جاری است و رئیس جمهوری، نهم و دهم اردیبهشت ماه امسال به بندرعباس سفر کرد که طی آن مرحله اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس، صبا فولاد خلیج فارس و چند طرح عمرانی دیگر به بهره برداری رسید.
دیدار با فرهیختگان ومعتمدان محلی هرمزگان، شرکت در نشست شورای اداری، بهره برداری از30 طرح مهم عمرانی از جمله فولاد صبا، مرحله جدید بندر شهید رجایی، پالایشگاه گاز گورزین قشم، طرح افزایش بنزین پالایشگاه نفت بندرعباس از جمله برنامه های سفر رئیس جمهوری به هرمزگان است.
شهرستان میناب با 300هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان بزرگ هرمزگان در 90کیلومتری شرق این استان واقع شده است.
7194 /6048
* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.com
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.