بین الملل print
اگر بتوانیم نصرالله را هدف قرار دهیم، پیروزی قاطعی کسب کرده ایم
فارس نیوز
0 comment   176 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 21:24
چکیده مطلب
یک مقام ارشد ارتش رژیم صهیونیستی می‌گوید اگر اسرائیل بتواند در جنگ بعدی با حزب‌الله، سید حسن نصرالله را هدف قرار دهد، به «پیروزی قاطعی» دست یافته است.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک مقام نظامی ارتش رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه به شهادت رساندن سید «حسن نصرالله» دبیر کل «حزب‌الله» لبنان را هدفی مهم برای اسرائیل توصیف کرد که در صورت وقوع تل‌آویو آن را یک پیروزی برای خود قلمداد می‌کند.
به نوشته روزنامه «جروزالم پست»، یک افسر ارشد رژیم صهیونیستی که خواسته نامش فاش نشود در گفت‌وگو با رسانه‌های اسرائیلی گفته است که هدف قرار دادن نصرالله در جنگ احتمالی آتی با حزب‌الله می‌تواند یک «پیروزی قاطع» برای اسرائیل باشد.
وی گفت: «اگر بتوانیم در جنگ بعدی، او را بکشیم، این یک پیروزی قاطع برای ما خواهد بود.»
این نظامی اسرائیلی گفت هرچند تل‌آویو به دنبال جنگ نیست، اما «نیروهای زمینی آماده‌ مقابله با دشمن هستند. دشوار خواهد بود، اما قدرت جنگی ما پیش رفته و آن‌ها را سخت‌تر و قدرتمندتر از هر زمان دیگری هدف قرار می‌دهد.»
او افزود: «جنگ بعدی، جنگ چند روزه نخواهد بود، اما جنگ چند ماهه هم نخواهد بود.»
در سال ۲۰۰۶ در جریان جنگ ۳۳ روزه، رژیم صهیونیستی با تمام توان وارد شد، اما نهایتا برای پایان دادن به جنگ دست به دامان آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل شد. در آن نبرد، ۱۲۱ نظامی اسرائیلی کشته و ۱۲۴۴ صهیونیست هم زخمی شدند.
نظامی مورد استناد جروزالم‌پست در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به جنگ سال ۲۰۰۶ گفت حزب‌الله به دلیل کسب تجربه جنگی در سوریه، به کلی متحول شده و «نیروهای مسلح اسرائیل هم همین‌طور.»
به گفته وی، اسرائیل در سال‌های گذشته شمار نظامیان خود را افزایش داده و میلیون‌ها شکل (واحد پول اسرائیل) برای تقویت توان نظامی‌اش هزینه کرده است.
راه‌اندازی سامانه موسوم به «سپر گیدئون» که یک سامانه دفاعی در برابر حملات توپخانه‌ای و پهپادها و ابداع سیستم «شلیک هوشمند» که شلیک اسلحه را به دقیق بودن هدف‌گیری مشروط می‌کند، از جمله اقداماتی است که به گفته این مقام اسرائیلی برای تقویت توان نظامی این رژیم انجام گرفته است.
انتهای پیام/ق
عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.