استان ها print
جشنواره عمو نوروز برای اولین بار در قزوین برگزار شد
مهر
0 comment   224 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 21:29
چکیده مطلب
قزوین- خانواده های قزوینی برای اولین بار جشنواره عمو نوروز را با حضور کودکان خردسال خود با راه انداختن کاروان شادی برگزار کردند.
به گزارش خبرنگار مهر، خانواده های قزوینی عصر چهارشنبه به همراه فرزندان خردسال خود با پیاده روی در مسیر میدان میرعماد به سمت خیابان بوعلی در یکی از مجتمع های شهری تجمع کرده و آمدن نوروز را جشن گرفتند.
عباسعلی درافشانی، سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین دراین مراسم گفت: جشنواره عمو نوروز با شعار «ما همه یک عمو نوروز هستیم» با مشارکت شبکه دوستدار کودک قزوین برای اولین بار در قزوین برگزار شد.

درافشانی افزود: در این جشنواره کودکان قزوینی با پوشش عمو نوروز به همراه حاجی فیروز، ساز و دهل و هفت سین در مسیرهای یادشده حرکت کردند.
وی ایجاد شور و نشاط اجتماعی، احیای سنت های کهن ایران و آشنایی کودکان با سنن و فرهنگ های ایران در قزوین را از جمله اهداف مهم برگزاری این جشنواره دانست.

درافشانی تصریح کرد: همچنین تا پایان اسفند دو جشنواره عمو نوروز دیگر در راستای  ایجاد فضایی شاد و مفرح در ‌شهر قزوین برگزار خواهد شد که زمان برگزاری آنها در آینده نزدیک اطلاع رسانی می شود.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.