سیاسی print
سوریه خواستار انحلال ائتلاف آمریکا شد
نامه نیوز
0 comment   196 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 21:26
چکیده مطلب
نماینده دائم سوریه در شورای امنیت با اشاره به جنایت‌های ائتلاف موسوم به ائتلاف ضد داعش آمریکا در سوریه، خواستار انحلال سریع این ائتلاف شد.
به گزارش نامه نیوز ، نماینده دائم سوریه در شورای امنیت از تداوم حمایت کشورهایی مانند عربستان از تروریست‌ها در سوریه انتقاد کرد.
بشار الجعفری شامگاه چهارشنبه در واکنش به ادعاهای ائتلاف آمریکا علیه سوریه گفت که اوضاع انسانی مناطی تحت سیطره این ائتلاف بسیار بد است.
نماینده سوریه در شورای امنیت با انتقاد از ادامه حمایت‌های کشورهای تروریسم گفت که برخی از این کشورها مانند عربستان تا به این لحظه به حمایت خود از تروریست‌ها در سوریه ادامه‌ می‌دهند.
بشار الجعفری از سازمان ملل خواست برای بررسی شرایط انسانی بد این مناطق، کمیته حقیقت یاب به این مناطق از جمله شهر رقه اعزام کند.
ائتلاف آمریکا با کمک شبه نظامیان کرد سوریه تابستان گذشته شهر رقه را که مرکز خلافت خود خوانده داعش بود بعد از ماه‌ها درگیری آزاد کردند که براساس برخی گزارش‌ها بیش از 50 درصد این شهر تخریب شده و شهر به مخروبه بدل شده است.
جعفری در بخش دیگری از سخنان خود به اوضاع در منطقه غوطه شرقی دمشق اشاره کرد و گفت که تروریست‌های حاضر در این منطقه گذرگاه‌های انسانی تعبیه شده برای خروج غیر نظامیان را هدف قرار داده و از آن‌ها به عنوان گروگان و سپر انسانی استفاده می‌کنند.
وی گفت که دمشق از بی‌توجهی برخی کشورها به اوضاع ساکنان شهر دمشق که به طور مستمر هدف حملات خمپاره‌ای و راکتی تروریست‌ها هستند، ابراز تأسف می‌کند.
نماینده دائم سوریه به نشست اخیر شورای امنیت برای بررسی اوضاع غوطه شرقی اشاره کرد  و گفت که هدف از این نشست و قطعنامه 2401 که خواستار توقف درگیری‌ها در ایمنطقه و اجرای توافق آتش بس 30 روزی شد، جلوگیری از پیشروی ارتش سوریه در منطقه مذکور است.
برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.