بین الملل print
وزیر بهداشت در بروکسل بر ضرورت اجرای برجام توسط اروپا تاکید کرد
ایرنا
0 comment   64 visibility
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 20:24
چکیده مطلب
وین - ایرنا - وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی ایران روز چهارشنبه در دیدار با وزیر بهداشت فلاندر بلژیک بر ضرورت اجرای برجام توسط اتحادیه اروپا و رفع موانع فعالیت شرکت های اروپایی و بلژیکی در ایران تاکید کرد.
به گزارش ایرنا، دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی بعدازظهر چهارشنبه در بروکسل با 'یو واندیورزن' (Jo Vandeurzen) وزیر بهداشت عمومی و خانواده در دولت منطقه فلاندر در شمال بلژیک دیدار و گفت وگو کرد.
دکتر هاشمی در این دیدار با اشاره به زمینه های خوب همکاری ایران و بلژیک و امضای تفاهمنامه های همکاری بین شرکت های ایرانی و بلژیکی گفت: ما هنوز در شروع این راه هستیم و همه نیاز به حمایت و کمک دارند.
وی افزود: همانطور که ایران به تعهدات خود در برجام پایبند بوده است، اتحادیه اروپا نیز باید حتما به آنچه که متعهد شده در اجرای برجام متعهد باشد.
وی افزود: یکی از این تعهدات حمایت از سرمایه گذاری، حل مشکلات بانکی و رفع مشکلات مالی است و دولت بلژیک می تواند مشوق هایی برای فعالیت های شرکت ها و سرمایه گذاران بلژیکی در ایران فراهم سازد.
وی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد که شرکت های اروپایی علاقمند به فعالیت در ایران هستند و حتما به یک بازار 400 میلیونی توجه دارند زیرا ما با کشورهایی مثل عراق و پاکستان و سوریه و لبنان و کشورهای آسیای میانه فرهنگ مشترک چند هزار ساله داریم.
وزیر بهداشت تاکید کرد: بنابراین بسیار مهم است که هم اتحادیه اروپا و هم دولت شما (بلژیک) از آنها حمایت کنند.
وزیر بهداشت با تقدیر از تلاش های 'پیمان سعادت' سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلژیک خاطرنشان کرد: به گمان من، حوزه های همکاری دو طرف علاوه بر دارو و غذا و تجهیزات پزشکی می تواند شامل صنعت ساخت بیمارستان ها هم باشد و حوزه های مرتبط با فناوری اطلاعات هم مورد علاقه ما است و امیدوارم به تدریج شاهد پیشرفت روابط باشیم و با کمک سفرای دو کشور زمینه فعالیت بیشتر را فراهم سازیم.
دکتر هاشمی تاکید کرد: امیدوارم که با توسعه همکاری های مختلف، روابط اقتصادی ما از روابط سیاسی ما پیشی بگیرد و اطمینان دارم اگر فرصت برای بخش خصوصی دو کشور فراهم شود خود آنها هم حتی در بهبود روابط سیاسی کمک خواهند کرد.
در جلسه مشترک وزیران بهداشت ایران و فلاندر بلژیک دو طرف توضیحاتی درباره نظام بهداشت و درمان در کشورهای یکدیگر ارائه کردند و زمینه های همکاری بیشتر را بررسی کردند.
دکتر هاشمی همچنین از وزیر بهداشت فلاندر بلژیک برای سفر به ایران و آشنایی بیشتر با نظام بهداشت و درمان کشورمان دعوت کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز چهارشنبه در همایش مشترک فعالان بخش خصوصی ایران و فلاندر بلژیک در بروکسل، با تاکید بر اهمیت جذب سرمایه گذاری خارجی برای توسعه زیرساخت های بهداشت و سلامت ایران گفت: ظرفیت جذب سرمایه گذاری در این حوزه تا 25میلیارد دلار در ایران وجود دارد.
تفاهمنامه هایی در زمینه فناوری اطلاعات و تجهیزات پزشکی از جمله ماشین های پیشرفته بیهوشی و همچنین در زمینه کنترل بیماریهای غیرواگیر ، بین شرکت های ایرانی و بلژیکی در همایش تجاری فعالان بخش خصوصی حوزه سلامت ایران و بلژیک به امضا رسید.
شبک**اروپام**1078**1392
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.