حوادث print
دستگیری جاعلان اسناد دولتی توسط پلیس امنیت عمومی فاتب+ تصاویر
باشگاه خبرنگاران
0 comment   42 visibility
یکشنبه 30 دی 1397 ساعت 13:30
چکیده مطلب
رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت از دستگیری هفت نفر از جاعلان حرفه‌ای اسناد و مدارک دولتی خبر داد.
به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار علی ذوالقدر رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ اظهار کرد: با شکایت یکی از شهروندان، افرادی که برای گرفتن روادید کشورهای اروپایی از وی اخاذی و مدارک جعلی ارائه کرده بودند، دستگیر شدند.
وی افزود: با تحقیقات پلیس مشخص شد که چند جاعل و کلاهبردار، با تشکیل باند جعل، اقدام به جعل اسناد، مدارک و مهر‌های دولتی کرده و به وسیله آن از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند.

سردار ذوالقدر تصریح کرد: با مشخص شدن موضوع، مخفیگاه متهمان در محدوده‌های یوسف آباد و میدان جهاد، شناسایی و در ادامه معلوم شد که در این باند هفت نفره با دریافت وجه نقد از متقاضیان، اقدام به جعل اسناد و مدارک جعلی می‌کنند.

وی افزود: در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه، همه متهمان پرونده را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آن‌ها تعداد زیادی از اقلام و تجهیزات مربوط به جعل کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس امنیت عمومی فاتب گفت: ۳۲۰ مهر ژلاتینی، یک‌هزار سربرگ خام، ۲۰ هزار هولوگرام، دستگاه‌های تولید مهر، پرینتر، اسکنر حرفه ای، رایانه، دستگاه‌های پوز بانکی و تبلت کشف شد.

سردار ذوالقدر، با اشاره به این که متهمان از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اقدام به جذب مشتری کرده و پس از دریافت مبالغ هنگفت، اقدام به جعل کرده و اسناد را به متقاضیان ارایه می‌کردند، خاطرنشان کرد: از شهروندان تهرانی درخواست می‌شود در خصوص تبلیغات افراد سودجو در زمینه‌های تسهیل در اخذ روادید، مدارک تحصیلی و ... تحت تاثیر فضای مجاز قرار نگیرد و هر گونه اخبار و اطلاعات در خصوص فعالیت جاعلان را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند.

انتهای یپام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.