حوادث print
پایان بررسی برنامه سوم توسعه شهر تهران/بودجه ۹۸ برمبنای برنامه سوم توسعه تنظیم می شود
میزان
0 comment   36 visibility
یکشنبه 30 دی 1397 ساعت 13:38
چکیده مطلب
رئیس شورای اسلامی شهر تهران از پایان بررسی برنامه سوم توسعه شهر تهران در صد و هجدهمین جلسه شورای شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان محسن هاشمی رفسنجانی در پایان صد و هجدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران که به موضوع بررسی ماده‌های برنامه ۵ ساله سوم شهر تهران اختصاص داشت، گفت: شواری اسلامی شهر تهران در پنجمین دوره خود توانست احکام برنامه سوم شهر تهران را امروز تکمیل کند و پس از ویراستاری که انجام خواهد شد تعداد دقیق احکام مشخص می‌شود، اما قطعاً تعداد احکام این برنامه بیش از ۹۰ ماده و در ۵ فصل خواهد بود.
وی افزود: سند‌های چشم انداز اهداف و مأموریت‌ها را شهرداری تهران در اختیار دارد و می‌تواند با وجود این برنامه‌ها و سند‌ها نسبت به نوشتن برنامه عملیاتی برای ۵ سال آینده اقدام کند که امیدواریم این برنامه را تا اردبیهشت ماه سال آینده به شواری شهر ارسال کند تا پس از تصویب در اختیار شهروندان و ارگان‌ها قرار بگیرد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: بودجه سال آینده شهرداری بر مبنای احکام برنامه سوم نوشته خواهد شد تا انتهای اسفند ماه بتوانیم آن را به تصویب برسانیم.
هاشمی گفت: قطعاً پس از تصویب برنامه ۵ ساله سوم و تصویب بودجه روند کاری شهرداری تهران مشخص خواهد شد؛ البته برنامه ۵ ساله سوم باید به تأیید هیأت تطبیق فرمانداری تهران برسد و در صورتی که ایرادی در خصوص برنامه گرفته شود اصلاح خواهد شد.
رئیس شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره اجرایی شدن برنامه عنوان کرد: در ایران برنامه‌ها به صورت صد درصدی اجرا نمی‌شود و معمولا به دلیل موانعی که عمدتاً مالی و بعضاً به دلیل عدم ثبات مدیریت‌ها و قوانین است، کم‌تر از ۵۰ درصد اجرا می‌شود.
وی تاکید کرد: امیدواریم با پایش و نظارتی که از طریق کمیسیون‌ها خواهیم داشت احکام برنامه را پیگیری کنم تا شهرداری تهران موظف شود احکام برنامه را به صورت کامل اجرا کند، البته برای تحقق این مهم باید به فکر منابع مالی باشیم تا برنامه به بهترین شکل ممکن اجرایی شود.
انتهای پیام /
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.