اقتصادی print
ادغام رنو و نیسان؛ درخواست جدید فرانسوی ها
ایسنا
0 comment   4 visibility
یکشنبه 30 دی 1397 ساعت 13:42
چکیده مطلب
دولت فرانسه با ارسال هیئتی از پاریس به توکیو اعلام کرده است که به دنبال ادغام دو شرکت رنوی فرانسه و نیسان موتورز ژاپن است.
به گزارش ایسنا، به نظر می‌رسد که دولت فرانسه با ارسال هیئتی از مدیران و مقامات ارشد شرکت خودروسازی رنو به توکیو، پایتخت ژاپن، سعی دارد که مقامات دولت این کشور را به ادغام دو شرکت رنو و نیسان موتورز متقاعد کرده و از آنها درخواست کند که به این پیشنهاد به طور جدی و اساسی فکر کنند.
رسانه های خبری ژاپنی در ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی بود که اعلام کردند کارلوس گون، مدیر عامل رنو نیسان آلیانس را به اتهام فرار مالیاتی و تخلفات مالی گسترده دستگیر و بازداشت کرده و تحویل مقامات قضایی این کشور داده‌اند.
بر اساس گزارش ژاپن تایمز، همچنین دولت فرانسه از شرکت رنو و نیسان موتورز درخواست کرده است که هرچه سریع‌تر مدیرعامل رنو نیسان آلیانس و جایگزین کارلوس گون را معرفی و اعلام کنند.
این هیئت همچنین خطاب به  مقامات ژاپنی و مدیران نیسان موتورز خاطرنشان کرده‌اند که این ادغام می‌تواند از طریق قرار گرفتن این دو شرکت تحت مالکیت و تصاحب یک هولدینگ واحد باشد.
قرارداد رنو نیسان آلیانس همچنین به مقامات شرکت رنوی فرانسه این اجازه را می‌دهد که مدیران نیسان موتورز را نیز تعیین، منصوب و اعلام کنند.
انتهای پیام
مترجم: شیما قاسمی
دبیر خبر: مریم طاووسی
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.