حوادث print
قتل شوهر به دست همسر دوم/ جستجوی پلیس برای یافتن جسد مقتول همچنان ادامه دارد + عکس
باشگاه خبرنگاران
0 comment   21 visibility
یکشنبه 30 دی 1397 ساعت 13:49
چکیده مطلب
سرهنگ ولیپور گودرزی از جنایت مرد جوان به دست همسر دوم در بیابان‌های جاده تهران-قم خبر داد.
به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار کرد: در تاریخ ۱۳۹۷/۰۹/۳۰ پرونده‌ای با موضوع فقدان افراد از کلانتری ۱۳۰ نازی آباد به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.
شاکی پرونده در اظهارات اولیه به کارآگاهان اعلام کرد: پدرم به هویت سعید.‌ی (۵۴ ساله) چند روزی است که از منزل خارج شده و پس از آن  به خانه باز نگشته و گوشی تلفن همراهش هم خاموش شده است.
سرهنگ ولیپور گودرزی گفت: با تحقیقات پلیس مشخص شد که سعید (فرد گمشده) پس از متارکه از همسر سابقش، حدود ۵ سال گذشته با دختری به نام سمیرا (۳۲ ساله) ازدواج کرده که وی درباره غیبت همسرش اظهار بی اطلاعی کرده و مدعی شده است که هیچ اطلاعی از علت غیبت همسرش  ندارد.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت گفت: پس از بررسی کارآگاهان مشخص شد سمیرا به واسطه اختلافات شدیدی که با همسرش داشته، موضوع را با یکی از دوستان همسرش به نام فرزاد. ش (۴۹ ساله) مطرح و در چندین نوبت از وی درخواست کمک کرده است. همزمان با شناسایی فرزاد، سمیرا درباره نحوه آشنایی خود با فرزاد به کارآگاهان اعلام کرد که حدود چهار ماه پیش، به همراه همسرم برای پیدا کردن یک خانه‌ استیجاری به بنگاه املاک متعلق به یکی از دوستانش در منطقه نازی آباد مراجعه کردم و در آنجا با فرزاد آشنا شدم.

سرهنگ ولیپور گودرزی اظهار کرد: در بازجویی‌ها مشخص شد که فرزاد آخرین شخصی بوده که همراه مقتول مشاهده شده است و در بازجویی‌ها اعلام کرده که پیشنهاد ارتکاب جنایت از سوی سمیرا مطرح شده و قرار بوده تا آن دو پس از ارتکاب جنایت با یکدیگر ازدواج کنند.
وی افزود: فرزاد که از حدود ۱۰ سال گذشته از همسر سابق خود متارکه کرده، در اعترافاتش به کارآگاهان گفت که سعید همیشه همسرش را اذیت می‌کرد و رابطه خوبی با او نداشت، همین موضوع باعث شد تا سمیرا پس از گذشت مدت کوتاهی از من درخواست کمک کند که در آخر پیشنهاد قتل فرزاد را با من مطرح کرد.
فرزاد در خصوص نحوه‌ ارتکاب جنایت به کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی گفت: با طرح پیشنهاد جنایت، طی چندین جلسه ملاقاتی که با سعید داشتم به دروغ موضوع در اختیار داشتن چند قطعه‌ زیرخاکی را مطرح و عنوان کردم که قطعات زیرخاکی را در نزدیکی شهرستان قم، در منطقه‌ای بیابانی زیر خاک مخفی کرده‌ام. به این شیوه سعید را به محل جنایت کشاندم.
فرزاد در ادامه اعترافاتش بیان کرد: با خودرو سواری متعلق به یکی از دوستانم به دنبال سعید و همسرش رفتم؛ پس از آن به سمت اتوبان تهران – قم حرکت کردیم که در یک منطقه بیابانی توقف کرده و در حالی که سمیرا نیز پشت سر من و فرزاد از ماشین پیاده شد و چند قدمی راه رفتیم،  با چاقو چندین ضربه به گردن، سینه و شکم سعید وارد کرده و او را به قتل رساندم و پس از ارتکاب جنایت به همراه سمیرا به تهران بازگشتیم.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت تصریح کرد: با اعتراف صریح فرزاد به ارتکاب جنایت و مشارکت همسر مقتول، سمیرا نیز دستگیر شد و در همان تحقیقات اولیه به کارآگاهان اعلام کرد که با نقشه‌ قبلی که درباره قتل همسرم کشیده بودیم، به همراه فرزاد به سمت جاده قدیم تهران–قم حرکت کردیم؛ پس از رفتن به داخل یک جاده خاکی، فرزاد از ماشین پیاده شد و به بهانه نشان دادن زیرخاکی همسرم را به داخل بیابان کشاند؛ در حالی که من نیز پشت سر آن‌ها در حال حرکت بودم، فرزاد با چاقویی که از قبل تهیه کرده بود، چند ضربه به همسرم وارد کرد و پس از رها کردن جنازه در بیابان به تهران بازگشتیم.

سرهنگ  ولیپور گودرزی خاطرنشان کرد: با اعتراف صریح متهمان، تحقیقات برای کشف جسد مقتول در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت که در نهایت تیم بررسی صحنه جنایت اداره دهم به همراه متهمان پرونده به محل جنایت مراجعه کردند، اما با وجود بررسی میدانی محل موفق به کشف جسد یا بقایای آن نشده و تنها چند تکه لباس آغشته به خون متعلق به مقتول در محل جنایت کشف شد. هر دو متهم با قرار بازداشت موقت جهت ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.