استان ها print
فرودگاه مشهد از دستگاه های ناوبری استاندارد استفاده می کند
ایسنا
0 comment   11 visibility
یکشنبه 30 دی 1397 ساعت 13:50
چکیده مطلب
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌رضوی گفت: دستگاه ناوبری که در فرودگاه مشهد وجود دارد در بیشترین فرودگاه‌های دنیا و ایران نصب است و ما از لحاظ دستگاه ناوبری هیچ مشکلی نداریم و پایین‌ترین دید ما با این دستگاه ۸۰۰ متر است.
به گزارش ایسنا، محمدباقر قاسم‌زاده صبح امروز در حاشیه‌ برگزاری مانور امداد و نجات در فرودگاه شهید‌هاشمی‌نژاد مشهد اظهار کرد: مانور امروز به دلیل ارزیابی و سنجش میزان آمادگی حوزه‌های مختلف امداد و ایمنی آتش‌نشانی در فرودگاه شهر مشهد برگزار شد.
وی تشریح کرد: حدود ۲۵۰ نفر از همه ارگان‌ها ‌و سازمان‌ها در این مانور شرکت داشتند که خوشبختانه در حدود ۴۵ دقیقه این سانحه‌ فرضی مدیریت شد.
مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان‌ رضوی افزود: وضعیت ایمنی و آتش‌نشانیمان بسیار خوب است، در مشهد خوشبختانه در دو سال گذشته حادثه‌ جدی در فرودگاه نداشتیم و فقط یک  سانحه رخ داده بود که خوب مدیریت شد و حادثه‌ خاصی پیش آمد نکرد.
قاسم‌زاده در خصوص ارزیابی این مانور خاطرنشان کرد: حدود ۸۰ درصد مانور طبق برنامه‌ قبلی پیش‌ رفت و ۲۰ درصد هم مربوط به اتفاقات غیرمترقبه‌ای است که رخ می‌دهد.
مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان‌ رضوی در مورد تعداد فرودگاه‌هایی که از دستگاه ناوبری با قدرت دید صفر استفاده‌ می‌کنند، خاطرنشان کرد: فرودگاه‌های لندن و اسکاندیناوی که همیشه هوا مه است از این دستگاه‌های پیشرفته استفاده می‌کنند و در فرودگاه‌هایی که معمولا به طور متناوب هوا مه و برفی نیست این دستگاه خریداری و استفاده نمی‌شود.
انتهای پیام
برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.