سیاسی print
متخلفان از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان به دستگاه قضا معرفی می شوند
باشگاه خبرنگاران
0 comment   22 visibility
یکشنبه 30 دی 1397 ساعت 14:02
چکیده مطلب
معاون نظارت مجلس گفت: قانون منع به کارگیری بازنشستگان تازه اجرا شده و متخلفان از این پس به دستگاه قضا معرفی می‌شوند.
به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خانه ملت، غلامرضا اسدالهی معاون نظارت مجلس در خصوص اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، اظهار کرد: اجرای این قانون از طرف معاونت نظارت مجلس پیگیری می‌شود، جدیدا احکام مربوط به این موضوع را در کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس را استخراج کرده‌ایم و به کمیسیون اجتماعی ارائه شده است تا این کمیسیون از دستگاه‌های مختلف اجرای قانون را بخواهد.
معاون نظارت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افراد مشمول این قانون نباید ادامه خدمت داشته باشند، بیان کرد: کمیسیون اجتماعی و معاونت نظارت پیگیری می‌کنند تا میزان اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان مشخص شود، اکنون ارزیابی دقیقی از از میزان اجرا این قانون را نداریم.
وی با بیان اینکه خطاب حکم قانون منع به کارگیری بازنشستگان به همه دستگاه‌های دولتی است و باید دستگاه‌ها میزان عملکرد خود به قانون را اعلام کنند، افزود: پایش اجرای این قانون نیز بر عهده معاونت نظارت مجلس است که اکنون این پایش انجام را به صورت مستقیم انجام می‌دهد از طرف دیگر کمیسیون اجتماعی مجلس نیز پیگیر اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان از سوی دستگاه‌های دولتی است.
اسداللهی با بیان اینکه فسلفه قانون منع به کارگیری بازنشستگان و اصلاحاتش، آن بود که هم ترازی‌ها حذف شود، ادامه داد: در این قانون به صراحت افرادی که از شمول بازنشستگی معاف شده‌اند یا بازنشستگانی که می‌توانند ادامه خدمت بدهند را مشخص کرده است.
معاون نظارت مجلس شورای اسلامی گفت: افرادی که همتراز معاونین وزرا هستند نیز نمی‌توانند به کار خود ادامه دهند و مشمول این منع می‌شوند.
وی با بیان اینکه اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان بد نبوده، اما اظهار نظر دقیق در این زمینه باید پس از تهیه گزارش انجام شود، افزود: تهیه گزارش از اجرای این قانون زمان می‌برد، از یک ماه قبل به احکام قانون منع به کارگیری بازنشستگان را به کمیسیون اجتماعی اعلام کرده است.
اسداللهی با بیان اینکه کمیسیون اجتماعی مجلس باید اجرای احکام قانون منع به کارگیری بازنشستگان را از دستگاه‌ها بخواهد تا مشمولین این قانون نتوانند به فعالیت خود ادامه دهند، گفت: قانون منع به کارگیری بازنشستگان تازه اجرا شده و متخلفان از این پس به دستگاه قضا معرفی می‌شوند.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.