سیاسی print
حسین دهباشی به اتهام نشر اکاذیب به چهار ماه حبس تعزیری محکوم شد
ساعت ۲۴
0 comment   18 visibility
یکشنبه 30 دی 1397 ساعت 14:06
چکیده مطلب
ساعت24- حسین دهباشی نویسنده از محکومیت خود به چهار ماه حبس تعزیری قطعی با شکایت وزیر سابق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اتهام نشر اکاذیب خبر داد.
ساعت24- حسین دهباشی نویسنده از محکومیت خود به چهار ماه حبس تعزیری قطعی با شکایت وزیر سابق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اتهام نشر اکاذیب خبر داد.
حسین دهباشی درباره محکومیت خود به چهار ماه حسب تعزیری با شکایت سیدحسن هاشمی وزیر سابق بهداشت افزود: وزیر سابق بهداشت در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در سخنانی مدعی شده بود که گروه فرقان به این جهت شهید مطهری را ترور کردند که وی سرمایه دار بوده است.
این نویسنده و پژوهشگر اظهار داشت: وزیر سابق بهداشت در ادامه سخنان خود گفته بود کسانی که امروز به ما منتقد هستند، همان افکار فرقانی را دارند.
وی اضافه کرد: در همین ارتباط همان موقع یک یادداشتی را در کانال تلگرامی خود نوشتم و توضیح دادم که پرونده محاکمه گروه فرقان را خوانده ام و اعضای این گروه در دلایلی که برای ترورهای اول انقلاب ذکر می کنند، از جمله شهید مطهری ربطی به سرمایه دار بودن یا نبودن شهید مطهری ندارد.
دهباشی ادامه داد: در این یادداشت عنوان کردم که اگر کسی از شما بپرسد که سرمایه خود را از چه طریقی کسب کرده اید، آیا افکار فرقانی دارد یا خیر؟
وی توضیح داد: وزیر سابق بهداشت بعد از این یادداشت از طریق معاونت حقوقی وزارت بهداشت شکایتی علیه من در دادسرا مطرح کرد. البته انتقاد من ربطی به وزارت بهداشت نداشت.
دهباشی اظهار داشت: دادسرا این شکایت را پذیرفت و در هر حال این شکایت در هر دو مرحله بدوی و تجدیدنظر منجر به صدور چهار ماه حبس تعزیری به اتهام نشر اکاذیب برای من شد.
به گزارش ایرنا، وی با بیان اینکه نسبت به حکم صادره در دیوان عالی کشور درخواست اعاده دادرسی خواهد کرد، گفت: از نظر ما این حکم درست نیست و از دیوان عالی کشور درخواست نقض آن را خواهیم کرد. البته ممکن است تا آن موقع اجرای حکم متوقف نشود.
شفقنا
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.